اخباراخبار کانادا

افول اقبال لیبرال ها نزد رای دهندگان کانادایی؛ اما اختلاف نظر در مورد فرد شایسته نخست وزیری! 

کانادا- نظرسنجی اخیر موسسه Leger نشان می دهد اگر امروز انتخابات فدرال برگزاری می شد، اکثر کانادایی ها به حزب محافظه کار تحت رهبری پیر پویلیور رای می دادند. با این حال در مورد اینکه چه کسی می تواند یک نخست وزیر خوب باشد، اتفاق نظر وجود ندارد. 

طبق نتایج نظرسنجی از 1522 شهروند، انتخابات فرضی 2022 با ریخته شدن 34 درصد آرا در صندوق به نفع حزب محافظه کار خاتمه می یافت و لیبرال ها 28 درصد و نیو دموکرات ها 23 درصد آرا را به دست می آوردند. احزاب کوچکتر، از جمله بلوک کبکوا 8 درصد؛ حزب مردم کانادا و حزب سبز هر کدام 3 درصد و احزاب دیگر حدود 1 درصد آرا را به خود اختصاص می دادند. 

پاسخ شرکت کنندگان به این سوال که از نظر آنها شایسته ترین فرد برای مقام نخست وزیری چه کسی است، جالب بود. حدود 24 درصد جاستین ترودو؛ 21 درصد پیر پویلیور و 17 درصد جاگمیت سینگ را ترجیح دادند. 13 درصد نیز گزینه هیچکدام از موارد فوق را انتخاب کرده؛ سه درصد ماکسیم برنیه (رهبر حزب مردم کانادا) و 1 درصد آمیتا کاتنر (رهبر حزب سبز) را برگزیدند. 

نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، بخصوص در مورد فرد شایسته نخست وزیری، به ویژه از این نظر جالب است چون پیر پویلیور به تازگی به مقام رهبری حزب محافظه کار کانادا انتخاب شده است؛ مسلما با گذشت زمان و آشنایی بیشتر رای دهندگان با او، اقبال وی نزد کانادایی ها بیشتر خواهد شد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید