اخباراخبار کانادا

افزایش 37 درصدی حق بیمه اتوموبیل در برخی شهرهای انتاریو

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar عواملی چون تورم فزاینده، کمبود عرضه و افزایش تردد در جاده ها از سال 2021 باعث افزایش حق بیمه اتوموبیل شده اند.

حق بیمه اتوموبیل در دو سال گذشته افزایش چشمگیری یافته است و گویا همچنان می خواهد به مسیر خود ادامه دهد. طبق گزارش آژانس بیمه ریتس دوتکا، متوسط نرخ بیمه اتوموبیل در شهرهای انتاریو از سال 2021 به دلیل کمبود عرضه، افزایش سرقت اتوموبیل و افزایش نرخ تورم، در برخی موارد تا 37 درصد افزایش یافته است.

به گفته دانیل ایوانز کارشناس این آژانس بیمه، با وجود اینکه چنین نرخی بسیار بالا به نظر می آید، اما با توجه به شرایط حال حاضر چندان عجیب نیست.

ایوانز با اشاره به افزایش‌ نرخ بیمه اتوموبیل در اروپای غربی، بریتانیا و ایالات متحده گفت: «چند سال است که ما شاهد افزایش قابل توجه نرخ بیمه در سراسر جهان هستیم. انتاریو از این نظر حدود یک سال و نیم از آنها عقب بوده است و به عبارت دیگر قطار افزایش نرخ بیمه اتوموبیل در انتاریو تازه به راه افتاده است».

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است:

ایوانز معتقد است که همه گیری در اینجا نقش پر رنگی دارد. زیرا در اوایل همه گیری به دلیل کاهش ترددها، نرخ حق بیمه اتوموبیل کاهش پیدا کرد. اما با کاهش محدودیت های همه گیری، تعداد ترددها نیز رو به افزایش گذاشت و به همین دلیل شرکت های بیمه برای افزایش ثبات اقتصادی خود، نرخ حق بیمه اتوموبیل را افزایش دادند؛ از طرف دیگر او معتقد است که پیشرفت اتومبیل ها از نظر فن آوری نیز در این میان مزید بر علت شده است.

زیرا اکنون تعمیرات این اتوموبیل ها به نیروی انسانی متخصص و ابزارهای پیچیده تری نیاز دارد، به همین دلیل هزینه تعمیرات اتوموبیل ها نسبت به قبل افزایش چشمگیری یافته است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید