اخباراخبار کانادا

افزایش 36 درصدی مرگ و میر ناشی از حواس‌ پرتی در حین رانندگی در انتاریو طی 2 سال گذشته

به گزارش ایران جوان و به نقل از globalnews بر اساس یک گزارش جدید، تعداد مرگ و میر ناشی از حواس پرتی در حین رانندگی در انتاریو طی دو سال 36 درصد افزایش یافته است.

وب سایت hellosafe•ca اخیرا گزارشی را در زمینه آمارهای ناشی از حوادث رانندگی منتشر کرد، بر این اساس حدود 18 درصد از تصادفات مرگبار در انتاریو ناشی از حواس پرتی در هنگام رانندگی هستند.

105 مورد مرگ و میر در سال 2022 در استان انتاریو مربوط به حواس پرتی در حین رانندگی بوده است، مجموع این حوادث در سراسر کانادا حدود 348 مورد بوده است.

براساس آمارها این حوادث از سال 2020 همواره سالانه در حال افزایش بوده است.

سازمان حمل و نقل کانادا تخمین می زند که حدود 19.7 درصد از مرگ و میرهای جاده ای در سال 2021 در نتیجه تصادفات مرگبار ناشی از حواس پرتی در حین رانندگی رخ داده اند.

براساس قوانین انتاریو حواس پرتی در حین رانندگی به صورت زیر تعریف می شود: «هر اقدامی که توجه راننده را از جاده دور می کند و باعث می شود که توجه او از رانندگی منحرف می شود».

به طور خاص دستگاه های ارتباطی سرگرمی مانند تلفن های همراه و تبلت ها، عامل اصلی حواس پرتی رانندگان محسوب می شوند.

اهالی انتاریو در صورتی که در حین رانندگی دچار حواس پرتی شوند، حداقل 616 دلار جریمه می شوند که بسیار بالاتر از میانگین کل کشور است.

اگر پرونده راننده به این دلیل به دادگاه برود، در صورت اثبات جرم، جریمه او ممکن است به 1000 دلار برسد.

علاوه بر این، حواس پرتی در حین رانندگی اولین بار سه امتیاز منفی و سه روز تعلیق گواهینامه رانندگی را برای فرد به دنبال دارد. در صورتی که این اتفاق بیشتر از سه بار رخ دهد، شش امتیاز منفی و تعلیق 30 روزه گواهینامه رانندگی در انتظار فرد است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید