اخباراخبار کانادا

افزایش یهودیت ستیزی در کانادا پس از جنگ خاورمیانه!

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز سه شنبه به افزایش قابل توجه یهودیت ستیزی در کانادا پس از حمله گروه اسلامگرای فلسطینی حماس به اسرائیل و متعاقبا حملات هوایی مرگبار اسرائیل به غزه، اشاره کرد.

ترودو در کنفرانسی در مورد مبارزه با یهودیت ستیزی گفت: «از زمانی که این درگیری آغاز شده است، روند یهودی ستیزی در داخل کشور به طرز وحشتناکی افزایش یافته است».

درضمن ترودو اشاره کرد که حتی قبل از این درگیری ها نیز کانادا همواره شاهد رویه یهودی ستیزی بوده است.

برخی از مواردی که ترودو به عنوان یهودی ستیزی به آنها اشاره کرد، عبارتند از: نفرت پراکنی در دبیرستان یهودی در تورنتو در هفته گذشته، ترس در میان برخی از بازدید کنندگان کنیسه های کانادا به دلیل احتمال حمله و لفاظی های آنلاین.

در این راستا پلیس تورنتو اعلام کرد که سه مرد را روز پنجشنبه پس از تهدید آکادمی عبری دستگیر کرده است. به همین دلیل پلیس گشت ‌زنی‌  های خود را در مراکز فرهنگی و کنیسه‌ های یهودی و همچنین مساجد مسلمانان و سایر مکان ‌های عبادی افزایش داده است.

نخست وزیر کانادا نیز حماس را محکوم کرد و گفت که از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می کند و در عین حال مرزی محکم بین حماس و طرفداران فلسطین ترسیم می کند.

حمله حماس در 7 اکتبر به جنوب اسرائیل تاکنون 1300 کشته برجای گذاشته است و حدود 200 نفر شهروند اسرائیلی نیز توسط حماس به گروگان گرفته شده و به نوار غزه منتقل شده اند.

اسرائیل نیز در پاسخ، غزه را بمباران کرده و تاکنون حداقل 3000 نفر فلسطینی را قتل عام کرده است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید