اخباراخبار کانادا

افزایش نگران کننده طلاق نزد سالمندان کانادایی 

تعداد بیشتری از زوج‌ های کانادایی در سنین سالمندان برای طلاق اقدام می کنند و این امر بر زنان بیشتر از مردان تاثیر می گذارد. 

میانگین سن طلاق در کانادا بطور پیوسته در حال افزایش بوده است. بر اساس جدیدترین آمار، در سال 2020 میانگین سن طلاق 48 سال بود. 

طی سه دهه گذشته، کانادا شاهد افزایش آمار طلاق نزد زوج های 50 ساله و بالاتر بوده است. هرچند طلاق در هیچ سنی آسان نیست، اما در سنین بالاتر از 50، مجموعه ای از چالش های منحصربفرد را ایجاد می کند. 

کوین کاسپرز، وکیل خانواده در وان – انتاریو می گوید: در مورد طلاق انگ کمتری وجود دارد و زوج های مسن تر تمایل بیشتری به پایان دادن به ازدواج خود دارند. طی 10 سال گذشته شاهد افزایش طلاق نزد زوج های 65 ساله به بالا بودم. آن ها با این دید به موضوع نگاه می کنند که بچه ها مستقل شده و خانه را ترک کرده اند و دلیلی برای ماندن در کنار یکدیگر وجود ندارد و می توانند با طلاق از سال های پایانی زندگی شان لذت ببرند.

واقعیت این است که طلاق در سنین سالمندی می تواند برای هر دو طرف بار مالی داشته باشد. زیرا هزینه های زندگی افزایش یافته و عدم اطمینان اقتصادی بر زندگی کانادایی ها سایه انداخته است. طبق گزارش دانشگاه متروپولیتن تورنتو(رایرسون سابق)، یک نفر از هر کانادایی 50 ساله و بالاتر، می گوید درآمدش برای تامین مخارج زندگی کافی نیست. تنها حدود یک سوم (35 درصد) از این گروه سنی می گویند می توانند در زمان دلخواه بازنشسته شوند. 

مطالعه آماری کانادا که سال گذشته منتشر شد نشان داد در سنین 54 تا 56 سال، درآمد زنان مطلقه در مقایسه با زنان مجرد، متاهل و بیوه کاهش بیشتری داشت. برخی تحقیقات نشان می ‌دهند آسیب ‌های عاطفی طلاق نیز به احتمال زیاد زنان را بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می ‌دهد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید