اخباراخبار کانادا

افزایش نگران کننده زنانی که در دوران بارداری ماری جوانا مصرف می کنند! 

انتاریو- محققان می گویند افزایش مراجعات به اورژانس و بستری شدن در بیمارستان به دلیل مصرف ماری جوانا توسط زنان باردار، نگرانی ها در مورد عوارضی چون زایمان زودهنگام، وزن کم هنگام تولد و اثرات منفی بر مغز جنین در حال رشد را افزایش داده است. 

گزارش مطالعاتی آنها بر اساس تجزیه و تحلیل داده های مربوط به  980 هزار و 398 حاملی در فاصله ژانویه 2015 تا جولای 2021 تنظیم شده. از این تعداد، 540 نفر به اورژانس مراجعه کردند یا برای مصرف ماری جوانا در بیمارستان بستری شدند.

دکتر دانیل میران، پزشک خانواده و متخصص اعتیاد، افزود: افراد بیشتری ممکن است در دوران بارداری ماری جوانا مصرف کنند ولی در بیمارستان بستری نشوند. این می تواند پیامدهای جدی برای سلامت کودکانی که از این بارداری ها متولد می شوند، داشته باشد. 

گزارش مطالعاتی مورد اشاره، سه شنبه گذشته در نشریه انجمن پزشکی کانادا (CMAJ) منتشر شد.

این مطالعه نشان داد که برخی از زنان باردار ممکن است از کانابیس برای تسکین علائم تحوع صبحگاهی استفاده کرده باشند. 

جوردانا زابیتسکی، ساکن مونترال، یکی از این زنان است. وی گفت: وقتی در انتظار تولد دومین فرزندم بودم، می دانستم چگونه با ماری جوانا تهوع صبحگاهی را که در بارداری اول تجربه کرده بود را تسکین بدهم. چون در بارداری اول نیز از آن استفاده کرده بودم. 

زابیتسکی حدود دو سال قبل از تولد اولین فرزندش، داروهای تجویزی افسردگی را به دلیل عوارض جانبی آنها کنار گذاشت و مصرف ماری جوانا را برای افسردگی، اضطراب و PTSD آغاز کرد. او در اولین بارداری خود مصرف حشیش را محدود کرد زیرا نگران تاثیر این ماده روی جنین بود. 

زابیتسکی گروهی به نام مادران مری را برای حمایت از سایر مادرانی که مایل به امتحان ماری جوانا در دوران بارداری می باشند، تاسیس کرده است. 

اما دکتر دارین الچار، از بیمارستان اتاوا و یکی دیگر از نویسندگان گزارش مطالعاتی می گوید: برخی بیماران او معتقدند قانونی شدن مصرف تفریحی ماری جوانا به این معناست که استفاده در دوران بارداری آنقدرها هم خطرناک نیست. ولی اینطور نیست.  وی گفت: داروهای تجویزی رایج برای تهوع صبحگاهی در طول زمان کاملا مورد مطالعه قرار گرفته اند و هرکسی که در دوران بارداری حالت تهوع یا علائم دیگری را تجربه می کند باید قبل از مصرف ماری جوانا به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید