اخباراخبار کانادا

افزایش نرخ جرم و جنایت توسط مهاجران؛ باوری نادرست

مهاجرت معمولا از کشورهای کمتر برخوردار به کشورهای مرفه‌تر رخ می‌دهد. به همین دلیل معمولا کسانی که مخالف مهاجرت هستند، معتقدند که مهاجران باعث افزایش نرخ جرم و جنایت در کشور آنها می‌شود. اما این حرف تا کجا درست است؟

اکثر تحقیقات نشان می‌‌دهند که مهاجرت هیچ تاثیر محسوسی بر افزایش جرم و جنایت ندارد. موضوع مهاجرت در شیلی اخیرا موضوع یک تحقیق دانشگاهی دو محقق شیلیایی به نام های پاتریسیو دومینگر و رایموندو اوندوراگا بوده که قرار است در مجله اقتصاد آمریکا منتشر شود. جمعیت مهاجر این کشور از سال 2002 تا 2012 از یک به دو درصد افزایش یافته، زیرا خیلی‌ها از ونزوئلا و هائیتی جلای وطن کرده و سر از شیلی درآورده‌اند.

این محققان به بررسی این موضوع پرداختند که چه چیزی باعث می‌شود مردم مناطق مهاجرپذیر چنین دیدگاهی نسبت به مهاجران داشته باشند.

یک توضیح قابل قبول تبعیض آشکار برعلیه گروه خاصی از مهاجران است. وقتی کسی خارج از دایره امنیت ما قرار می‌گیرد، احساس می‌کنیم تهدیدی محسوب شده، و تعامل با او باعث نگرانی‌مان می‌شود. 

همچنین مردم بیشتر از مهاجرین با سطح تحصیلات پایین می‌ترسند و وقتی سطح تحصیلات مهاجران افزایش می‌یابد، نگرانی مردم به میزان زیادی فروکش می‌کند.

یافته‌های این مطالعه نشان دادند که چشم‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

به عبارت دیگر ترس از مهاجران اساسا بی‌اساس است و نباید با توسل به چنین عقاید افراطی، کسانی را که از خانه و کاشانه و میهن خود رانده شده‌اند، از خود راند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید