اخباراخبار کانادا

افزایش نرخ بهره باعث بالا رفتن اجاره بهاء خواهد شد

کانادا- کارشناسان می گویند اقدامات بانک مرکزی برای کنترل تورم از طریق افزایش نرخ بهره، بر بازار اجاره این کشور تاثیر منفی خواهد گذاشت. طبق گزارش  rentals.ca، میانگین اجاره بهاء برای همه انواع ملک تا سپتامبر سال جاری به 2043 دلار افزایش یافت که حاکی از افزایش 15.4 درصدی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بود.

بر اساس آخرین گزارش هیئت منطقه ای املاک و مستغلات تورنتو (TRREB)، اجاره بهاء در تورنتو نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 20.4 درصد افزایش یافته است.

جان پاسالیس، رئیس و کارگزار  Realosophy Realty Inc، گفت: به گمان من، روند افزایش نرخ بهره که در سال 2022 شاهد آن بودیم، از جمله افزایش نیم درصدی نرخ در چهارشنبه گذشته، سبب افزایش اجاره بهاء طی دوازده ماه آینده خواهد شد. 

استفان براون، اقتصاددان ارشد کاپیتال اکونومیکس نیز به پیامدهای کوتاه و بلندمدت افزایش نرخ بهره بر بازار اجاره واقف است و می گوید افزایش نرخ بهره تقاضا برای واحدهای اجاره ای را افزایش داده، زیرا مردم مجبور هستند برای خرید خانه تا کاهش هزینه های وام منتظر بمانند. وی افزود: یکی از پیامدهای بلندمدت افزایش نرخ بهره، کند شدن ساخت و ساز خانه ‌های جدید است. این در حالیست که کانادا در حال حاضر نیز با کمبود خانه مواجه است.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید