اخباراخبار کانادا

افزایش موارد ابتلا به کووید در سراسر کانادا و غیبت پزشکان

موج هفتم کووید-19 سراسر کانادا را فرا گرفته و منجر به نرخ بالای عفونت و افزایش بستری شدن در بیمارستان های تمام استان ها شده است. اما برخلاف موج های پیشین، بسیاری از پزشکان برجسته کشور تا حد زیادی از انظار عمومی غایب بوده ‌اند. اکنون، کارشناسان بهداشت می گویند که مردم باید پیام های واضح تری دریافت کنند. حتی اگر اقدامات محافظت از ویروس مانند استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توسط قانون اجباری نباشد، همچنان باید دنبال شود. 

تیم اسلای، اپیدمیولوژیست و استاد بازنشسته دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه متروپولیتن تورنتو می گوید: من فکر می‌کنم هنوز باید مردم را تشویق کنیم که وقتی در مکان ‌های عمومی مانند مترو و کنسرت هستند، زمانی که به تئاتر می ‌روند یا در یک رویداد ورزشی حضور دارند به استفاده از ماسک ادامه دهند. نوع بسیار مسری اومیکرون که با نام BA•5 شناخته می ‌شود، عامل اصلی این عفونت‌ های جدید است که به افزایش موارد ابتلا در ایالات متحده، اروپا و جاهای دیگر دامن زده است.

حذف محدودیت ‌های بهداشت عمومی و اقداماتی مانند دستورات استفاده از ماسک نیز یک عامل اصلی است. مشخص است که کار ویروس هنوز با ما تمام نشده. ما همچنین در زمانی وارد موج هفتم می شویم که بسیاری از مردم ماسک و محافظت عادی ای که تا به حال انجام می داده اند را کنار گذاشته اند.

با این حال و حتی با وجود افزایش فعالیت COVID-19، همه مایل به بازگشت به ماسک ها و دستورات نیستند.

آنجلیکا کوگینی از برلینگتون، برای چهارمین بار از دسامبر گذشته به کووید-19 مبتلا شده است. او می ‌گوید علیرغم تحمل عفونت ‌ها، که برخی از آن ها بیشتر روی او تاثیر گذاشته است، تمایلی به بازگشت به اقدامات بهداشت عمومی ندارد. او می گوید: فکر می ‌کنم این ویروس بر افراد مختلف تاثیر متفاوتی می‌ گذارد، اما نمی ‌ترسم، برای من مهم نیست که دوباره مبتلا شوم، او که دوبار واکسینه شده است، معتقد است جامعه باید یاد بگیرد که با این ویروس زندگی کند و به مردم اجازه دهد به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

به گفته تیم اسلای، در حالت ایده ‌آل، عموم مردم برای محافظت از خود در برابر ویروسی که طی دو سال و نیم، حداقل 6.3 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است، ممکن است نیازی به دستورات نداشته باشند. اما اگر مردم به اندازه کافی برای کاهش فعالیت و انتقال بیماری تلاش نکنند، پیام های عمومی قوی و واضح در مورد کارهایی که نیاز است مردم داوطلبانه انجام دهند، باید حداقل به طور منظم توسط مقامات بهداشت عمومی ارائه شود.

در هفته ‌های اخیر، مقامات بهداشت عمومی استانی و فدرال عمدتا از دید عموم غایب بوده ‌اند. افسران ارشد بهداشت عمومی فدرال کانادا به ‌روز رسانی ‌های هفتگی منظمی درباره این ویروس ارائه می‌ کردند، اما چند هفته است که کار خود را متوقف کرده اند. رؤسای بهداشت عمومی استان ها به طور مشابه جلسات توجیهی منظم در مقابل دوربین ها و خبرنگاران را متوقف کرده اند، حتی با وجود اینکه فعالیت COVID-19 به سرعت در حوزه قضایی آن ها در حال افزایش است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید