اخباراخبار کانادا

افزایش موارد ابتلا به آنفلوانزا و سرماخوردگی در کانادا و تفاوت علائم آن با کووید

کانادا- طی هفته های گذشته، موارد ابتلا به آنفلوانزا، سرماخوردگی و حساسیت فصلی در کشور افزایش یافته است. آنچه مردم را نگران می کند، برخی علائم مشابه با کووید-19 است. اما چگونه می توان علائم حساسیت و سرماخوردگی را از کووید متمایز کرد؟ 

طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت، از 17 اپریل تا 7 ماه مه، موارد تشخیص آنفلوانزا افزایش یافته است. طی هفته های اخیر، حدود 5 هزار مورد آزمایشگاهی آنفلوانزا در کشور شناسایی شده است. اکثر این افراد 45 سال سن داشتند، طی چند هفته اخیر، 249 مورد بستری به دلیل ابتلا به آنفلوانزا ثبت شده است؛اما آنچه باید برای مقایسه علائم آنفولانزا و سرماخوردگی با COVID-19 بدانیم. 

در ابتدا توجه داشته باشید که این بیماری ها و آلرژی های فصلی علائم مشابه زیاد دارند. شایع ترین علائم کووید-19، تب، سرفه و خستگی است. علائم کووید-19 بین 2 تا 14 روز بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس نمایان می شود اما علائم سرماخوردگی یک تا سه روز بعد از آلودگی به ویروس سرماخوردگی بروز می کند، اکثر افراد سالم در 3 تا 10 روز از سرماخوردگی بهبود می یابند. اما گاهی علائم آن می تواند دو تا سه هفته باقی بماند. 

آنفولانزا در مقایسه با کووید-19، کمتر قابل انتقال است. هرچند علائم مشابه زیادی با کووید دارد که تشخیص بر اساس علائم را دشوار می کند. به طور معمول افراد 1 تا 4 روز بعد از آلوده شدن به ویروس آنفلوانزا، علائم را بروز می دهند؛این افراد یک روز قبل از نمایان شدن علائم، مسری هستند اکثر مبتلایان به آنفلوانزا به خودی خود و طی یک تا دو هفته بهبود می یابند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید