اخباراخبار کانادا

افزایش مصرف کوکائین و مرگ و میر ناشی از آن در کانادا 

داده های جدید فدرال نشان می دهد کانادایی های بیشتری از مخدرهایی مانند کوکائین استفاده می کنند. کارشناسان در مورد نقش کوکائین در درصد بالایی از مرگ و میرهای مرتبط با اعتیاد، هشدار می دهند. 

طبق گزارش اداره آمار کانادا، مصرف کوکائین از ژانویه تا ماه می 2022 در مقایسه با دوره مشابه در سال 2020، افزایش یافت و در سال 2023 نیز ادامه داشت. تارا گومز، پژوهشگر مستقر در Unity Health تورنتو و محقق اصلی شبکه تحقیقات سیاست دارویی انتاریو (ODPRN) گفت: داده ‌های فدرال حاکی از بدتر شدن اوضاع در چند سال گذشته است.

در گزارش اداره آمار که بر اساس آزمایش نمونه های فاضلاب شهری تنظیم شده، شهرهای کانادا با بیش از 100 هزار نفر جمعیت با شهرهای اروپایی با جمعیت مشابه مقایسه شده اند. این مقایسه، پنج شهر کانادا، از جمله مونترال، ادمونتون، ونکوور و تورنتو و هالیفکس را در میان ده مکان با بیشترین میزان کوکائین در فاضلاب  قرار می دهد. در میان کشورهای جهان، شهرهای ایالات متحده، جمهوری چک، استرالیا، کانادا و نیوزیلند بالاترین میزان مصرف متامفتامین ها در سال 2022 را داشتند. 

CBC  اخیرا گزارش داد در سراسر نووا اسکوشیا، کوکائین عامل نزدیک به 80 مورد مرگ و میر ناشی از اوردوز در سال گذشته بوده است. بر اساس آخرین داده های موجود، انتاریو همچنین افزایش مرگ و میر ناشی از مواد مخدر را تجربه می کند. در سال 2021 نزدیک به 2900 انتاریویی بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که تقریبا دو برابر بیشتر از آمار سه سال قبل از آن بود. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید