اخباراخبار کانادا

افزایش مراجعات سالمندان به اورژانس همزمان با قانونی شدن ماریجوانا 

 

یک مطالعه جدید قانونی شدن حشیش را با افزایش تعداد سالمندان انتاریویی که به اورژانس مراجعه می کنند مرتبط دانسته است.

طبق گزارش مجله پزشکی معتبر  JAMA Internal Medicine، تعداد افراد بالای 65 سال که به دلیل مسمومیت با حشیش به مراکز درمانی در انتاریو مراجعه کردند، به ویژه پس از قانونی شدن مصرف تفننی ماریجوانا، به شدت افزایش یافت.

این مطالعه سه دوره را در طول هشت سال، در بر گرفت. اولین دوره شامل پیش از قانونی شدن، از اوایل 2015 تا قبل از قانونی شدن آن در اکتبر 2018 ، دومین دوره پس از آزاد شدن عرضه ماریجوانای خشک و سومین دوره تقریبا سه سال پس از عرضه نوع خوراکی به بازار در ژانویه 2020 بود. 

بررسی ها نشان داد، نرخ مراجعات به اورژانس در میان سالمندان که 5.8 در هر 100 هزار نفر بود، در مرحله اول قانونی سازی به 15.4 در هر 100 هزار افزایش یافت و پس از قانونی شدن نوع خوراکی به 21.1 در هر 100 هزار رسید. 

کارشناسان احتمال دقیق نبودن آمار را مطرح کرده اند زیرا نوع خوراکی درست قبل از قرنطینه های پاندمی کووید 19 که می توانست مسمومین را از مراجعه به اورژانس منصرف کرده باشد، به بازار آمد. 

بلافاصله پس از مجاز شدن مصرف تفریحی ماریجوانا، موارد بستری شدن در بیمارستان بیش از دو نیم برابر در انتاریو، آلبرتا و بریتیش کلمبیا افزایش یافت. نرخ بستری شدن در بیمارستان در این سه استان افزایش یافت در حالی که در کبک به دلیل مجاز نبودن فروش نوع خوراکی، ثابت ماند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید