اخباراخبار کانادا

افزایش فشارها بر دولت اتاوا با وجود کاهش نرخ تورم

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar با وجود اینکه نرخ تورم در کانادا همچنان رو به کاهش است، اما به دلیل اینکه بسیاری از کانادایی ‌ها هنوز هم با هزینه‌ های زندگی دست و پنجه نرم می ‌کنند، دولت فدرال برای ارائه کمک ‌های بیشتر به آنها در بودجه آتی تحت فشار است.

اداره آمار کانادا قرار است گزارش شاخص قیمت مصرف کننده فوریه خود را در روز سه شنبه منتشر کند.

هر دو شرکت دژاردین و آر بی سی که در زمینه ارائه خدمات مالی فعالیت می کنند، پیش ‌بینی می‌ کنند که نرخ تورم در ماه گذشته به 5.4 درصد کاهش پیدا کرده باشد که نسبت به 5.9 درصد ماه ژانویه، افت محسوسی را نشان می دهد.

اما حتی با وجود کاهش تورم، دولت فدرال برای کمک به کانادایی ‌هایی که هنوز به دلیل افزایش هزینه های زندگی با چالش مواجه هستند، تحت فشار است.

جیمی ژان اقتصاددان ارشد شرکت دژاردین گفت: «همه نگاه ‌ها به اتاوا است تا اولویت‌ ها در زمینه افزایش قدرت خرید را با محدودیت‌های مالی متوازن کند».

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است:

بانک مرکزی کانادا به شدت بر روی کاهش نرخ تورم به 2 درصد تمرکز کرده است. این رویه تهاجمی باعث کند شدن چرخه اقتصاد شده است.

اما کاهش سرعت اقتصاد، اقتصاددانان را نگران کرده است؛ زیرا بیم آن می رود که اقدامات بیش از حد یا غیرهدفمند دولت فدرال برخلاف تلاش ‌های بانک مرکزی حرکت کند و بانک مرکزی را مجددا مجبور به افزایش نرخ بهره کند.

با این وجود کریستیا فریلند وزیر دارایی، بارها گفته که متعهد به محدودیت مالی است و خاطرنشان کرده که دولت فدرال هیچ گاه تصمیم ندارد کار بانک مرکزی کانادا را سخت تر کند.

از طرفی لیبرال‌ ها از سوی اعضای حزب دموکرات‌ جدید برای ادامه حمایت از کانادایی ‌های کم درآمد که بیشترین آسیب را از تورم می‌بینند، به شدت تحت فشار هستند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید