اخباراخبار جهان

افزایش فشارهای روسیه بر اوکراین با استفاده از موشک ها و پهپادها

در چند وقت اخیر نیروهای روسیه با استفاده از پهپادهای حامل مهمات و موشک ها، ساکنان اوکراین را بیش از پیش تحت فشار قرار داده اند، به گونه ای که آنها هر لحظه از بیم جان خود در ترس زندگی می کنند. 

اخیرا زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به صورت ویدئو کنفرانسی نشستی با اعضای گروه 7 داشت. آنها در این نشست ضمن محکومیت اقدامات اخیر روسیه، اعلام کردند تا زمانی که این جنگ ادامه داشته باشد، در کنار مردم و دولت اوکراین باقی خواهند ماند.

روسیه این حملات گسترده موشکی و پهپادی را در تلافی حمله اخیر اوکراین به پل کرچ، آغاز کرده است. این شدیدترین تهاجم هوایی روسیه به اوکراین در طی 7 ماه و نیم گذشته است و بیشتر نیروگاه ها و مناطق غیر نظامی را هدف گرفته است. همین امر باعث افزایش حساسیت ها و نگرانی ها در این زمینه شده است. 

در این میان حامیان پوتین و کارشناسان طرفدار کرملین نیز هر روز بیش از پیش بر آتش جنگ می افزایند. آنها معتقدند که مسکو باید شکست مفتضحانه نیروهای خود را جبران کند و به شدت به جنگ ادامه دهد تا به پیروزی برسد؛ این شرایط باعث شده که تقریبا تمام شبانه روز صدای آژیر در شهرهای مختلف اوکراین شنیده شود. 

سخنگوی دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که حمله روسیه به اهداف غیر نظامی، مانند نیروگاه ها و زیر ساخت ها، به معنای جنایت جنگی است و باید هر چه سریع تر متوقف شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید