اخباراخبار جهان

افزایش شیوع E.Coli و مسمومیت شدید شش مشتری Wendy’s

 

آمریکا- مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، 84 مورد ابتلا به E•Coli  در چهار ایالت ایندیانا، اوهایو، پنسیلوانیا و میشیگان را اعلام کرد. 

در حالی که این مرکز رسما غذای خاصی را به عنوان منبع شیوع تایید نکرده، اما کاهوی رومن در ساندویچ های Wendy’s به عنوان عامل احتمالی بیماری اعلام شده، زیرا اکثر مبتلایان غذای این رستوران را میل کرده بودند. حداقل 38 نفر از مبتلایان در بیمارستان بستری شده و 8 نفر در میشیگان به سندرم همولیتیک اورمیک (بیماری نادر اما جدی که منجر به نارسایی کلیوی می شود) مبتلا شده اند. 

Wendy’s می گوید اقدامات احتیاطی را برای جایگزین کردن کاهوی مورد استفاده در ساندویچ ها انجام داده است. 

پنج نفر از افرادی که پس از خوردن همبرگر وندیز با کاهوی رومن بیمار شدند، آن را بدترین دردی که تا به حال تجربه کردند، توصیف نمودند. اکثر مبتلایان پس از حدود 48 ساعت، دچار سردرد، اسهال، دل درد، بدن درد و ضعف شدید شدند. چند تن از بیمارانی که در بیمارستان بستری شدند، از این رستوران شکایت کرده اند.  E•Coli  یک باکتری است که می تواند مواد غذایی را آلوده کند. کودکان، سالمندان، زنان باردار و افراد دارای نقص ایمنی، بیشتر در معرض بیماری شدید هستند.

از آنجایی که کاهو بصورت خام مصرف می شود، حرارتی برای کشتن باکتری ها وجود ندارد و شستشوی کاهو برای از بین بردن باکتری کافی نیست. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید