اخباراخبار کانادا

افزایش شیوع بدفرمی عضلانی در میان مردان جوان کانادایی

به نقل از ctvnews:  یک مطالعه جدید محققان کانادایی نشان می ‌دهد که از هر چهار مرد جوان کانادایی، یک نفر در معرض خطر ابتلا به دیسمورفی (بدفرمی عضلانی) عضلانی قرار دارد.

در این مطالعه که 17 ژانویه در ژورنال Body Image منتشر شد، آمده است که متخصصان مراقبت های بهداشتی کانادا باید نسبت به وقوع بالای علائم دیسمورفی عضلانی (MD) در میان این افراد هوشیار باشند.

براساس این مطالعه دیسمورفی عضلانی به صورت زیر تعریف می شود: وسواس در اندازه و قدرت عضلات بدن که منجر به پریشانی و ناراحتی فرد شده و محرک قابل توجهی برای عضله سازی محسوب می شود.

برخی از علائم این سندرم عبارتند از: ورزش اجباری، رژیم غذایی خاص برای ساخت و حفظ عضلات، استفاده از مکمل ها و تقویت کننده ها و اختلال در زندگی روزمره فرد.

کایل گانسون استادیار دانشکده مددکاری اجتماعی Factor-Inwentash دانشگاه تورنتو و نویسنده اصلی این مطالعه درباره آن گفت: «این سندرم در زبان محاوره ‌ای به بی ‌اشتهایی معکوس معروف است. امروزه ما شاهد این هستیم که مردان جوان به جای تلاش برای تناسب اندام، یک انگیزه قوی برای عضله سازی دارند زیرا حجم عضلات در میان این افراد به معنی قدرت بیشتر است».

نتایج این مطالعه نشان می دهد که علائم کلی MD در میان مردان و پسران نسبت به زنان و تراجنسیتی ‌ها بیشتر است. حتی رواج این سندرم در میان کانادایی های با پیشینه آسیای جنوبی یا خاورمیانه ای بیشتر از افراد سفیدپوست است.

توجه به این سندرم از آن جهت مهم است که می تواند تاثیرات روانی مخربی بر روی فرد بگذارد و احتمال دارد در برخی موارد باعث ترغیب فرد به خودکشی شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید