اخباراخبار کانادا

افزایش سوء استفاده های آنلاین در میان جوانان کانادایی

به نقل از thestar : گزارش جدید درباره آزار و اذیت سایبری، تصویری تلخ را از افزایش سوء استفاده های آنلاین در میان جوانان کانادایی ترسیم می کند.

براساس نتایج مطالعه ای که روز سه شنبه توسط اداره آمار کانادا منتشر شد، از هر چهار جوان کانادایی 12 تا 17 ساله، یک نفر اعلام کرده که در سال 2018 آزار و اذیت سایبری را تجربه کرده است. 

براساس این گزارش گروه سنی 18 تا 29 سال نیز شرایط مشابهی را در سال 2018 تجربه کرده اند. براساس تجربیات شرکت کنندگان در این مطالعه، رایج ترین شکل آزارهای اینترنتی عبارتند از: دریافت پیام های صریح جنسی ناخواسته، ایمیل های تهاجمی یا تهدید آمیز و دریافت پیام های متنی ناخواسته و تهدیدآمیز.

کارشناسان معتقدند که این گزارش باعث شده توجهات مجددا به موضوع تلخ قلدری سایبری جلب شود. به عقیده آنها این افزایش بی سابقه یک هشدار است و نشان می دهد که باید برای حمایت از قربانیان و کاهش نرخ قلدری آنلاین اقدامات بیشتری انجام شود.

جوانان بومی و LGBTQ (افراد دارای هویت ها و گرایش های جنسی متفاوت) با خطر بیشتری مواجه هستند.

براساس تحقیقات صورت گرفته، افراد LGBTQ و جوانان بومی بیشتر در معرض این گونه سوء استفاده ها قرار  دارند.

همان طور که گفتیم تقریبا 25 درصد از نوجوانان بین 12 تا 17 سال سوء استفاده آنلاین را تجربه می کنند، اما این رقم در میان افراد فاقد هویت جنسی در همین رده سنی 52 درصد است. 

دبرا جی پپلر، استاد پژوهشی برجسته روانشناسی در دانشگاه یورک درباره این موضوع گفت: «به طور کلی آزار و اذیت سایبری یک مشکل فراگیر و رو به رشد است. متاسفانه اکثر جوانان پس از مواجه با این مشکل نمی دانند که چه کار باید بکنند».

در پایان این گزارش آمده است: «باید وجود اینکه افزایش نظارت والدین ممکن است تهدیدات آنلاین را کاهش دهد، اما باز هم نمی تواند کاملا با تهدیدات فضای آنلاین مبارزه کند».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید