مقالاتمقالات اجتماعی

افزایش رفتارهای اسلام هراسانه در مواجهه با زنان مسلمان در کانادا

زن مسلمانی که برای دیدار دختر و دامادش به کانادا آمده بود، در بریتیش کلمبیا مورد رفتارهای اسلام هراسانه قرار گرفت. پلیس هم اکنون در حال انجام تحقیقات بر روی موضوع است.

به نوشته سی بی سی نیوز، سی ام نوامبر این زن برای خرید از سوپرمارکت با دخترش همراه می شود. از آنجا که شب قبل برف باریده بود و در خیابان جایی برای پارک وجود نداشت، آنها ماشین خود را در پارکینگ رستوران وینگز پارک می کنند. 

این زن که برای اولین بار برف را از نزدیک می دید، گوشی اش را در آورده و شروع به فیلم گرفتن می کند. دختر هم در این فاصله از ماشین پیاده می شود و زن مسلمان تنها در ماشین می ماند. در این لحظه مردی به ماشین نزدیک می شود و به زن می گوید اگر مشتری رستوران وینگز نیست، باید فورا پارکینگ را ترک کند. 

با اینکه زن همان ابتدا به او می گوید انگلیسی بلد نیست، مرد به حرف های تحقیرآمیز خود ادامه داده و کم کم با پرخاشگری به حجاب زن اهانت می کند.

در ویدیوی ضبط شده می بینیم که مرد با اشاره به حجاب زن می گوید: کلاهت نشان می دهد که آدم بدی هستی، چون از قوانین احمقانه تابعیت می کنی. خودت داری می گویی که نمی فهمی، چون مغزت پر از پهن است. تو یک آدم دروغگو و ریاکاری. 

خانواده این زن مسلمان، که نخواستند نام شان فاش شود، می گویند ویدیو را در اختیار سی بی سی نیوز قرار دادند تا با انتشار آن، افراد در مواجهه با اینگونه رفتارهای نژادپرستانه و اسلام هراسانه بیشتر مراقب خود باشند.

 

داماد زن مسلمان: این روش کانادایی ها نیست

زن مسلمان همان هفته برای دیدار دختر و دامادش، برای اولین بار، وارد کانادا شده بود. دخترش می گوید پیش از اینکه مادرم به کانادا سفر کند، بارها از برخورد دوستانه و احترام آمیز کانادایی ها برایش تعریف کرده بودم. او ادامه می دهد: احساس خیلی بدی بود که می دیدم مادرم فقط دو روز بعد از ورود به کانادا، چنین برخوردی را تجربه کرده است.

به گفته دختر، مرد پرخاشگر وقتی فهمیده است که مادرش انگلیسی متوجه نمی شود، احساس کرده است می تواند آزادانه هر سخن نژادپرستانه ای را که دلش می خواهد به زبان بیاورد. 

دختر و داماد این زن مسلمان سال هاست در کانادا زندگی می کنند و به گفته خود، همیشه در این کشور احساس امنیت کرده اند. اما برخوردی که با مادرشان شده آنها را عمیقا متعجب و آزرده کرده است. داماد این زن می گوید: من و همسرم به اینکه شهروند کانادا هستیم افتخار می کنیم. این روش برخورد کانادایی ها نیست. آنها به هیچ وجه با توریست ها و مهاجران این طور رفتار نمی کنند. 

مرد جوان ادامه می دهد: اما راستش را بخواهید مساله اسلام هراسی در کانادا یک واقعیت است.

پلیس برنابی اعلام کرده است مشغول پیگیری حادثه است.

 

افزایش جرائم ناشی از نفرت پراکنی علیه مسلمانان

بر اساس گزارش اداره آمار کانادا، جرائم ناشی از نفرت پراکنی علیه مسلمانان در سال 2021 با 71 درصد افزایش، به 144 مورد رسید. شورای ملی مسلمانان کانادا نیز می گوید روزانه گزارش هایی از این دست جرائم دریافت می کند.

این شورا در اظهار نظری گفت: متاسفانه شاهد افزایش رفتارهای اسلام هراسانه در سراسر کانادا، به ویژه علیه زنان محجبه، هستیم.

به اعتقاد اعضای شورا، برای ریشه کن کردن اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا نیاز به یک اقدام جمعی با همکاری دولت در همه سطوح است تا فرهنگ عدم تحمل نفرت پراکنی در جامعه مستقر شود.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید