مقالاتمقالات اجتماعی

افزایش ده درصدی مالیات بر دارایی در تورنتو 

 

رئیس  کمیته بودجه شهرداری تورنتو درباره افزایش قابل توجه مالیات بر دارایی، هشدار داد. شلی کارول، که سال گذشته از سوی الیویا چائو (شهردار تورنتو) به سمت رئیس کمیته بودجه منصوب شد، در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد افزایش مالیات بر دارایی، به صراحت گفت: بله و این افزایش اندک نخواهد بود، زیرا تورنتو با کسری شدید بودجه روبرو است. 

شایان ذکر است کسری بودجه شهرداری تا نوامبر 2023 از 1.8 میلیارد دلار عبور کرد. 

خانم کارول گفت: باید بگویم افزایش قابل توجه خواهد بود. مجبور هستیم برای حل مشکلات چنین اقدامی ضروری را انجام بدهیم. 

شورای شهر تورنتو، طی هفته جاری لایحه پیشنهادی بودجه عملیاتی و هزینه ها را طی یک سری جلسات عمومی در تالار شهرداری، ارائه می کنند. سپس در ماه فوریه، شهردار لایحه بودجه نهایی را با توجه به بازخوردها و نقطه نظرات به شورای شهر ارائه خواهد کرد. 

شهرداری تورنتو علیرغم عقد توافقنامه جدید با دولت انتاریو برای دریافت میلیاردها دلار کمک مالی طی یک دهه آینده، همچنان با چالش های مالی جدی روبرو است. کارول گفت: نیازهای شهر را نمی توان با افزایش کلان مالیات بر دارایی تامین کرد. تورنتو به سایر ابزارهای درآمدی نیاز دارد. از جمله به سهمی از مالیات بر فروش. 

کارول افزود: ما در شهرداری همچنان منتظر کمک مالی 250 میلیون دلاری دولت فدرال برای حمایت از پناهجویان بی خانمان در تورنتو و تامین سرپناه برای آنها هستیم. چنانچه اتاوا این بودجه را تامین نکند، شهرداری چاره ای جز معرفی 6 درصد مالیات اضافی اضافی نخواهد داشت. در این صورت مالیات بر دارایی 16.5 درصد افزایش خواهد یافت. 

مقرون به صرفه بودن یک سوال کلیدی در فرآیند تنظیم لایحه بودجه خواهد بود. 

اگرچه روند تنظیم و تصویب لایحه بودجه به طور رسمی در این هفته آغاز می شود، شهردار چائو به عنوان بخشی از وعده کمپین انتخاباتی اش، جلسات مشاوره را در نوامبر 2023 برگزار کرد و طی جلسات مورد اشاره بارها درباره اهمیت مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در تورنتو شنید. چائو گفت: می خواهیم مردم بتوانند از عهده هزینه های زندگی در اینجا برآیند و فرزندان مان روزی خانه شان را در تورنتو بخرند. 

برد بردفورد، عضو شورای شهر که در انتخابات شهردار، رقیب چائو بود تاکید کرد که هر گونه افزایش مالیات بر املاک مسکونی باید در حد نرخ تورم ملی، یعنی 3.12 درصد باشد.

مایر سیمیاتیکی، استاد دانشگاه متروپولیتن تورنتو (رایرسون سابق)، گفت چائو مدتی است که زمینه را برای افزایش مالیات فراهم کرده است. وی افزود: شهردار در مصاحبه های آخر سال، به نوعی به مردم هشدار داد که باید آماده چنین افزایشی باشند. اما شهردار نباید در افزایش مالیات زیاده روی کند. 

اما همانطور که گفته شد، کمیته بودجه افزایش 10.5 درصدی را در نظر دارد، که بالاترین افزایش سالانه مالیات بر دارایی از سال 1998 به این سو می باشد.  به این ترتیب هر خانوار ساکن تورنتو 30 دلار در ماه یا 360 دلار در سال بیشتر مالیات می پردازد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید