اخباراخبار کانادا

افزایش درخواست ها از بانک مرکزی کانادا برای بالاتر بردن نرخ بهره! 

کانادا- بانک مرکزی پس از افزایش غیرمنتظره نرخ تورم از 4.3 درصد در ماه مارچ به 4.4 درصد در ماه اپریل، با درخواست های مجدد  برای افزایش نرخ بهره مواجه شده است. 

این بانک پس از یک چرخه صعودی که شاهد افزایش 4.25 درصدی نرخ بهره در طول یک سال بود، تصمیم گرفت روند افزایش نرخ را متوقف کند. سیاستگذاران بانک گفتند این توقف مشروط به بازگشت نرخ تورم به سه درصد در اواسط سال است، در غیر اینصورت احتمال افزایش مجدد نرخ وجود دارد.

  

درک هولت، رئیس Scotiabank Capital Economics  از جمله افرادی است که انتظار افزایش نرخ بهره را دارند. هولت گفت اگر بانک نیاز به افزایش نرخ بهره پایه را داشته باشد که هزینه وام را برای وام گیرندگان تعیین می کند، بهتر است این کار را زودتر و نه دیرتر انجام بدهد، زیرا در غیر اینصورت کنترل مجدد قیمت‌ ها و رسیدن به هدف تورم دو درصدی بانک کانادا بسیار سخت ‌تر خواهد شد، از سوی دیگر سایر اقتصاددانان، از جمله موشه لندر، استاد دانشگاه کنکوردیا بر این باورند که بانک مرکزی می ‌تواند افزایش تورم آپریل را به‌عنوان یک اتفاق موقت ببیند و قبل از اقدام مجدد، منتظر داده ‌های بیشتر – به ‌ویژه در مورد رشد دستمزدها در بازار کار فشرده کانادا باشد؛

کلر فن، اقتصاددان RBC نیز انتظار دارد نرخ بهره تا پایان سال 2023 بدون تغییر باقی بماند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید