اخباراخبار کانادا

افزایش خطوط هوایی ارزان قمیت کمبود خلبان در کانادا را تشدید می کند

کانادا- انبوهی از خطوط هوایی باصطلاح ارزان قیمت با وعده نرخ های ارزان تر طی چند سال اخیر وارد بازار کانادا شده اند. اما کارشناسان می گویند این شرکت ها کمبود خلبان در کشور را تشدید کرده و در سال های آینده مشکل به مراتب بزرگتری را برای صنعت هوانوردی ایجاد خواهند کرد. 

خطوط هوایی تخفیف دار تازه تاسیس – مانند Flair Airlines مستقر در ادمونتون، Lynx   مستقر در کلگری، و شرکت  WestJet Swoop  از زمان پاندمی کووید-19 به سرعت در سراسر کانادا گسترش یافته ‌اند.  تفاوت شرکت هواپیمایی ارزان قیمت این است که مسافران در ازای پرداخت کرایه پایه پایین، خدمات کمتری دریافت می کنند. خدماتی مانند حمل رایگان چمدان، تنقلات و نوشیدنی ها در طول پرواز و غیره همه موارد اضافی هستند که در صورت تمایل مسافر به استفاده از آنها بایستی جداگانه محاسبه شده و پرداخت شوند. 

مایک دویرون، رئیس شرکت مشاوره هوانوردی دویرون مستقر در ادمونتون، گفت: «اگر یک خط هوایی جدید داشته باشم که با 10 هواپیما راه اندازی شود، از نظر تئوری به حدود 200 خلبان نیاز دارم و آموزش خلبانان جدید یک شبه اتفاق نمی افتد. 

سال‌ هاست که کمبود خلبان بر اساس عوامل مختلفی از جمله بازنشستگی پیش از موعد و تعلیق های ناشی از پاندمی و همچنین افزایش هزینه ‌های آموزشی، وجود دارد. آموزش یک خلبان هواپیمای تجاری می تواند بیش از 100 هزار دلار هزینه داشته باشد که بسیاری از جوانان را از ورود به این حرفه منصرف می کند. 

در گزارش سال 2018 شورای هوانوردی و هوافضای کانادا آمده است که یک سوم شرکت های هواپیمایی کشور در آن زمان از کمبود خلبانان ماهر گله داشتند. نیاز به خلبان با تجربه به مراتب بیشتر از عرضه ملی است و پیش بینی می شود که صنعت تا سال 2025 به 7300 خلبان دیگر نیاز داشته باشد. دویرون گفت: در حال حاضر تنها شاید 15 هزار تا 20 هزار خلبان در کل سیستم وجود دارد. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید