اخباراخبار کانادا

افزایش خشونت به مسافران در سیستم حمل‌ونقل عمومی تورنتو

به نقل از the star : گزارش آژانس حمل و نقل نشان می دهد که در سال 2022 حدود 1068 حمله خشونت آمیز در سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو TTC رخ داده است که نسبت به سال قبل افزایش 46 درصدی را نشان می دهد. 

جالب است بدانید که تعداد این حملات خشونت آمیز در سال 2019 تنها 666 مورد بوده و همین نشان می دهد که این گونه حملات تلخ چه افزایش بی سابقه ای را تجربه کرده اند. رایج ترین حوادث خشونت آمیز در سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو عبارتند از: تجاوز، تجاوز جنسی، سرقت، تهدید، آزار و اذیت و توهین کلامی.

افزایش نرخ خشونت در سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو زمانی رخ می دهد که مسافران بعد از پشت سر گذاشتن دوران همه گیری در حال آشتی با این سیستم هستند. بر اساس گزارش TTCمیزان استفاده مردم از سیستم حمل و نقل عمومی در حال حاضر به 60 درصد حجم سفرهای قبل از همه گیری رسیده است و انتظار می رود امسال به 75 درصد افزایش یابد.

این ارقام پس از انتشار خبر یک سری حملات خشونت‌آمیز در سیستم حمل ‌و نقل عمومی تورنتو منتشر شد.

در یکی از این خبرها یک زن در ماه آوریل در ایستگاه بلور-یونگ به روی ریل مترو TTC هل داده شد.

انتشار این خبرها باعث شد ماه گذشته TTC اعلام کند که بودجه امنیتی سیستم حمل و نقل تورنتو و تعداد نیروهای امنیتی شاغل در این بخش را افزایش می دهد. 

با وجود افزایش پرسنل و بودجه، خشونت در سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو همچنان رو به افزایش است. این هفته یک نوجوان 12 ساله هنگامی که سوار اتوبوس شد در یک جنایت مشکوک با انگیزه نفرت مورد تعرض قرار گرفت.

یک نظرسنجی در ماه فوریه نشان داد که تقریبا 40 درصد از کاربران سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو در شهر احساس ناامنی می کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید