اخباراخبار کانادا

افزایش حملات سگ ها به انسان و حیوانات دیگر در تورنتو  

تورنتو- طبق آمار، در سال 2022، تعداد حملات سگ ها به انسان 39 درصد و تعداد درگیری سگ ها با یکدیگر 19 درصد افزایش یافت. در ماه‌ های اخیر تعدادی از حملات خشونت آمیز رخ داده اند، از جمله در ماه می یک پسربچه در مدرسه توسط یک سگ گاز گرفته شد و در ماه جون نیز یک مادر و دختر حین پیاده روی در نزدیکی خیابان میدلند و لارنس شرقی در اسکاربورو توسط دو سگ مورد حمله قرار گرفتند. اواخر جولای یک زن در یورک شرقی توسط دو سگ به شدت مجروح شد.

هرتزوگ-ایوانز از Toronto Animal Services  می گوید: مالکیت حیوانات خانگی در دوران پاندمی افزایش یافت. احتمالا قرنطینه ها دسترسی بسیاری از مردم به خدمات آموزش سگ ها و همچنین فرصت معاشرت سگ ها با انسان و همچنین همتایان خود را کاهش داد. 

تورنتو دارای بیش از75 پارک off-leash  برای سگ است. اما بدون قلاده بودن سگ ها در اماکن عمومی دیگر جرم است و 365 دلار جریمه دارد. 

مشکل اینجاست که اعمال قانون در بیش از 1500 پارک تورنتو دشوار است. متخلفین با دیدن ماموران به سرعت سگ ها را قلاده بسته و دور می شوند تا از جریمه شدن در امان بمانند. ضمن اینکه بسیاری از مردم می دانند نمی توان آنها را مجبور کرد مدارک شناسایی خود را به یک افسر اجرای آیین نامه های شهری ارائه کنند. در سال 2022، تنها 50 برگ جریمه برای بدون قلاده بودن سگ ها صادر شد این تعداد از ابتدای سال جاری، تنها 34 مورد بوده است.

هرتزوگ-ایوانز تاکید کرد مسوولیت جلوگیری از رفتار خطرناک یک سگ به عهده صاحب آن است؛ شهروندانی که مورد حمله سگ ها قرار می گیرند بایستی حادثه را به Toronto Animal Services  گزارش کرده، نام و آدرس صاحب سگ را ثبت کنند، از جراحات خود عکس بگیرند و شاهدانی برای خود بیابند، تا تحقیقات انجام شود•  

بسته به جدیت حمله، به صاحب سگ اخطار کتبی داده می شود و یا حیوان به عنوان خطرناک ارزیابی شده و مشمول محدودیت ها و مقررات خاص از جمله محروم شدن از حضور در پارک های off-leash ، استفاده از پوزه بند در اماکن عمومی و همچنین نصب علائم هشدار دهنده در محل زندگی، می شود.  

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید