مقالاتمقالات اجتماعی

افزایش جذابیت با ست کردن رنگ لباس و رنگ چشم!

 

عوامل زیادی در اینکه آیا شما از نظر دیگران جذاب هستید یا خیر، موثر هستند. جالب اینجاست که این عوامل دست به دست هم می دهند و باعث می شوند که طرف مقابل تنها یک لحظه به صورت آنی درباره قیافه شما نظر دهد. یک مطالعه جدید نشان داده است، لباسی که می ‌پوشید نقش مهمی در این زمینه ایفا می کند. به عبارت دیگر، پوشیدن لباس هایی که به یک روش خاص با رنگ چشم شما همخوانی دارند، می توانند به طور ناخودآگاه توجه دیگران را به شما جلب کنند. اگر می خواهید بدانید که برای جذاب شدن چه چیزهایی باید بپوشید، حتما تا پایان این مطلب جالب با ما همراه باشید.

گروهی از محققان دانشگاه سنت اندروز در مطالعه جدیدی که در ماه جاری منتشر شد، از تصاویر تغییر داده شده دیجیتالی برای تجزیه و تحلیل میزان تغییر جذابیت افراد و تاثیر وابستگی لباس با رنگ چشم، استفاده کردند.

دیوید پرت پروفسور و محقق ارشد این مطالعه در یک بیانیه مطبوعاتی درباره نتایج آن گفت: «ما از 200 شرکت‌ کننده دعوت کردیم تا نظرات خود را در مورد رنگ‌ لباس مناسب با چهره ‌های مختلف اعلام کنند. ما از میزان توافق آنها شگفت ‌زده شدیم؛ چون رنگ لباس های انتخابی آنها بسیار شبیه هم بود و با کمال تعجب، اکثریت قریب به اتفاق آنها رنگ ‌های قرمز و آبی را ترجیح ‌دادند؛ از طرف دیگر رنگ های لباس انتخابی آنها، بستگی زیادی با فرد مورد نظر داشت».

کارشناسان معتقدند که تطبیق لباس با رنگ چشم به احتمال زیاد بیشتر با استقبال دیگران مواجه می شود، زیرا توجه دیگران را به سمت زیبایی طبیعی شما جلب می کند.

ویوین دوسرمونت متخصص سبک و موسس  Maison Vivienne Parisدر این باره می گوید: «جذابیت ست کردن لباس با رنگ چشم احتمالا ناشی از به چشم آمدن زیبایی های طبیعی افراد است. زیرا این کار باعث ایجاد یک تعادل بصری هماهنگ می شود و توجه دیگران را به چشم ها به عنوان یک نقطه کانونی جلب می کند. از این رو این کار ناخودآگاه باعث جذابیت بیشتر فرد می شود».

بسیاری از کارشناسان مد پیشنهاد می ‌کنند که هنگام انتخاب لباس‌، باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید؛ اما این مطالعه نشان داد که این عامل بسیار کمتر از رنگ چشم تاثیرگذار است.

زیرا در این مطالعه از نیمی از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا این بار رنگ لباس ها را بر اساس رنگ پوست افراد انتخاب کنند. جالب اینجاست که صرف نظر از تغییرات در رنگ پوست، ترجیحات رنگ افراد برای لباس تا حد زیادی ثابت ماند. محققان می گویند این نشان می دهد که رنگ چشم و رنگ مو بسیار بیشتر از سایر عوامل در این زمینه اهمیت دارند.

با این حال، پرت خاطرنشان می کند که رنگ پوست و رنگ چشم کاملا مستقل نیستند، زیرا کسانی که رنگ پوست تیره تری دارند معمولا رنگدانه های تیره تری در موها، چشم ها و پوست خود دارند.

حال سوال این است که دقیقا چه لباسی بپوشیم تا جذاب تر به نظر برسیم؟ این مطالعه نشان داد افرادی که چشم ‌های آبی دارند در رنگ ‌های آبی سرد بهتر به نظر می ‌رسند، در حالی که سایه رنگ های گرم تر نارنجی یا قرمز برای افراد چشم قهوه ای مناسب تر هستند.

دوسرمونت پیشنهاد می کند که این توصیه را بسط دهید و بر این اساس رنگ های دیگری را در خانواده رنگ های گرم یا سرد انتخاب کنید. او در پایان گفت: «کسانی که دارای رنگ چشم روشن مانند آبی یا سبز هستند، بهتر است لباس هایی با رنگ‌ های سرد زیبا مانند آبی و سبز زمردی را انتخاب کنند. این لباس ها باعث می شوند چشمان آنها بیشتر به نظر بیایند».

پیوتر کرزیموفسکی که او نیز در این زمینه صاحب نظر است، معتقد است کسانی که چشمان سبز دارند باید با این ویژگی بازی کنند. او در این باره گفت: «اگر چشم ‌های سبز دارید، لباس هایی که دارای تناژ سبز یا خاکی هستند را انتخاب کنید تا رنگ چشم کمیاب خود را بیشتر به رخ دیگران بکشید».

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید