اخباراخبار کانادا

افزایش تعداد کانادایی های که از پرداخت بدهی هایشان عاجز هستند

به نقل از thestar : افزایش فشار تورم و نرخ های بهره بر مصرف ‌کنندگان و کسب‌ و کارهای کانادایی روز به روز بیشتر می شود.

گزارش جدید انجمن کانادایی متخصصان ورشکستگی و بازسازی نشان می دهد که نرخ عجز مالی مصرف کنندگان کانادایی در ژانویه 2023 نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 33 درصد افزایش یافته است. زیرا بسیاری از کانادایی ها قادر به پرداخت بدهی های خود نیستند و معتقدند از نظر مالی بسیار آسیب پذیرتر از قبل شده اند.

آندره بولدوک نایب رئیس انجمن ورشکستگی و اعسار کانادا در این باره گفت: «تاثیر تورم بالا و افزایش‌ متعدد نرخ بهره بر کانادایی ‌ها، به ‌ویژه کسانی که بیشتر بدهکارند و از نظر مالی آسیب‌پذیرتر هستند، بیشتر است». 

معمولا چنین افرادی برای پر کردن شکاف های موجود در بودجه خانوار خود به کارت‌ های اعتباری یا خطوط اعتباری روی می آورند. اما با توجه به اینکه نرخ های بهره روز به روز در حال افزایش است، پرداخت این بدهی ها برای آنها هر روز دشوارتر از قبل می شود.

نرخ عجز مالی کانادایی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

ناتوانی از پرداخت دیون به زمانی اشاره دارد که یک فرد یا شرکت دیگر نمی تواند بدهی های خود را پرداخت کند و دچار عدم توازن مالی می شود. براساس آمارها عجز مالی در میان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کانادایی افزایش یافته است؛ به همین دلیل علاوه بر افزایش تعداد شرکت های ورشکسته، تعداد کسانی هم که قادر به پرداخت بدهی های خود نیستند روز به روز افزایش می یابد. 

این گزارش افزایش فشار مالی را بر کسب و کارهای کانادایی نشان می دهد. زیرا با وجود اینکه انتظار می رفت وضعیت آنها به دلیل عبور از دوران همه گیری بهتر شود، اما تورم و افزایش نرخ بهره اعتبارات بانکی، باعث شده که آنها نیز حال و روز مناسبی نداشته باشند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید