اخباراخبار کانادا

افزایش تعداد نیروهای پلیس، به معنای افزایش امنیت جامعه نیست

وقتی صحبت از پیشگیری از جرم به میان می ‌آید، همه ما می ‌دانیم که تأمین مالی حمایت‌ های اجتماعی، بر افزایش تمهیدات اجرای قانون اولویت دارد.

نتایج یک نظرسنجی که توسط Forum Research انجام شد و درباره اولویت های زندگی مردم تورنتو قبل از انتخابات شهرداری 2020 بود، نشان داد که برای اغلب قریب به اتفاق مردم این شهر، هزینه زندگی و تورم در اولویت قرار دارد و کمبود بودجه پلیس چندان دغدغه مردم این شهر نیست.

با این حال شهردار تورنتو جان توری گویا چندان به نتیجه این نظرسنجی توجه نکرده است، زیرا از نگاه او افزایش بودجه پلیس و افزایش تعداد نیروهای پلیس، به معنی افزایش امنیت شهر است.

در این راستا این هفته شهردار برنامه‌ های خود را برای افزایش 4.3 درصدی بودجه پلیس تورنتو اعلام کرد که رقمی نزدیک به 50 میلیون دلار است. در این صورت 200 افسر جدید به نیروهای پلیس تورنتو ملحق می شوند، که بخشی از آنها به واحد پاسخگویی پلیس و نیروهای پلیس محلات اضافه می شوند.

درضمن شهردار از برنامه های خود برای بهبود ایمنی در (کمیسیون حمل و نقل تورنتو) TTC خبر داد که شامل افزایش 50 نیروی امنیتی ویژه به این بخش است. انتظار می رود بودجه این برنامه با افزایش 10 سنتی کرایه ها و بودجه 53 میلیون دلاری از محل یارانه ها تامین شود.

توری در یک بیانیه خبری گفت: «ما باید با جنایت و خشونتی که در حال حاضر می بینیم، مبارزه کنیم. آرزوی من داشتن یک شهر امن برای تمام ساکنین تورنتو است».

مطمئناً تورنتونی ها هم این را می خواهند، زیرا اتفاقات اخیر در TTC رانندگان ترانزیت را عصبانی و ناراحت کرده است. اما دلیل کافی برای این باور وجود ندارد که تکمیل بودجه پلیس و افزایش اجرای قوانین در TTC از وقوع جرم در حمل و نقل یا حوزه های دیگر جلوگیری می کند.

زیرا ده ها مطالعه تحقیقاتی نشان داده اند که افزایش تعداد نفرات نیروهای پلیس و بودجه نهادهای امنیتی، به معنی کاهش جرم و جنایت یا افزایش امنیت جوامع نیست. بهترین اقدام در این زمینه افزایش حمایت های اجتماعی و هدایت بودجه به سمت نهادهای فعال در این حوزه است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید