اخباراخبار کانادا

افزایش تعداد مسلمانان کانادا و رونق صنعت مواد غذایی حلال

یازده سال پیش، دستور پخت کیک McCain Deep’n Delicious تغییر کرد. برای بسیاری از کانادایی ها، حذف ژلاتین از اجزای کیک ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. اما برای خریداران مسلمان که عادت به بررسی مواد تشکیل دهنده محصولات غذایی داشتند، دلیلی برای جشن گرفتن بود.

با گسترش صنعت مواد غذایی حلال در واکنش به رشد جمعیت مسلمانان کانادا، یافتن گوشت، تنقلات و دسرهای حلال در خواربارفروشی ها آسان تر از همیشه است. سلیما جیوراج، مدیر Nourish Food Marketing می‌ گوید انتظار ندارد این رشد به این زودی کاهش یابد، زیرا تقاضا همچنان در حال رشد است. 

بر اساس سرشماری سال 2021، نزدیک به پنج درصد از کانادایی ها مسلمان هستند، نسبتی که از سال 2001 بیش از دو برابر شده و مهاجرت عامل اصلی آن می باشد. داده های آمار کانادا نشان می دهد که تقریبا 19 درصد از مهاجرانی که بین سال های 2011 تا 2021 پذیرفته شده اند مسلمان بوده اند.

Maple Leaf Foods مستقر در میسی ساگا – انتاریو، که انواع گوشت و سایر محصولات پروتئینی را تولید می کند، در سال های اخیر شاهد افزایش تقاضا برای محصولات حلال خود بوده است. برند حلال این شرکت، مینا، در سال 2013 راه اندازی شد و دارای گواهینامه HMA است.

اکنون گزینه های قابل توجهی برای مصرف کنندگان مسلمان در فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها وجود دارد. 

Nourish از سال 2016 یک نظرسنجی منظم از مصرف کنندگان حلال کانادایی انجام داده است. مطالعه سال 2022 نشان داد که شرکت های بزرگ مواد غذایی بیش از هر زمان به نیازهای خریدارانی که به دنبال محصولات حلال هستند پاسخ می دهند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید