اخباراخبار کانادا

افزایش تعداد قربانیان کلاهبرداری اجاره در اتاوا 

افراد بیشتری در اتاوا می گویند توسط متقلبینی که خود را کارگزار املاک معرفی می کنند، قربانی کلاهبرداری شده اند. 

جنا، یکی از این افراد است. او با به اشتراک گذاشتن تجربه اش، گفت: اینگونه اتفاقات شما را هوشیارتر و در عین حال بی اعتمادتر می کند. 

جنا هزاران دلار به دلیل جعلی بودن قرارداد اجاره خانه ای که قرار بود در ماه مارچ به آن نقل مکان کند، از دست داد. او در گفتگو با خبرنگاران CTV گفت: قرار بود یک تا دو هفته بعد نقل مکان کنم. با شرکت برق تماس گرفته و نام ام را به عنوان مشترک جدید ثبت کردم، آدرس ام را تغییر دادم. همه چیز آماده بود. 

خانه مورد اشاره در Findlay Creek اتاوا در  Facebook Marketplace لیست شده بود. اما نه توسط صاحب ملک، بلکه توسط کلاهبرداری که با جعل اطلاعات لیستینگ واقعی آن را به اجاره گذاشته بود. جنا بدون اینکه بداند یک فرم درخواست اجاره را نزد کلاهبردار پر کرد و پول سپرده را برای شخصی که مالک خانه نبود، ارسال کرد. 

چندین فرد دیگر با داستان های مشابه تجربیات خود را به اشتراک گذاشته اند. همه آنها گمان می کردند با یک لیستینگ واقعی سر و کار دارند. همگی این افراد ایمیل هایی با امضای Home Run Realty دریافت کردند که یک کسب و کار واقعی است، در حالی که ایمیل ها جعلی بودند. 

جنا که یک مادر مجرد است، سه ماه اجاره بها به مبلغ 7200 دلار را به عنوان سپرده پرداخت کرد. خانواده او صفحه مخصوصی را در GoFundMe برای دریافت کمک های مردمی برای جنا، راه اندازی کرده است. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید