اخباراخبار کانادا

افزایش تست استرس و پیچیده تر شدن شرایط وام مسکن در کانادا 

اهدای وام مسکن در کانادا پس از افزایش اخیر نرخ بهره سختگیرانه تر شده و خرید خانه را در این کشور دشوار و بعضا حتی غیر ممکن ساخته است.

بنا به گزارش جدیدRatehub،حتی در مناطقی که قیمت مسکن کمتر بودهدرآمد سالانه مورد نیاز برای خرید خانه در سراسر کانادا افزایشیافته است.

از ماه مارچ تا جون 2022، خریداران خانه در کانادا مجبور بودند از 8660 دلار تا 35760 دلار بیشتر در سال درآمد داشته باشند تا بسته به موقعیت مکانی خود به دلیل افزایش نرخ بهره و افزایشوام های مسکن، قادر به خریداری به خانه باشند.

شهری که بیشترین جهش را داشت ویکتوریا – بریتیش کلمبیا بود که 23 درصد افزایش نرخ بهره به همراه داشت.این به این معنی است که شخصی که امیدوار است خانه ای در ویکتوریا بخرد، به 35760 دلاردرآمد بیشتر در سال نیازخواهد داشت که کل درآمد مورد نیاز او باید به حداقل 187980 دلار برسد.

شهرهای دیگری که شاهد افزایش دو رقمی درآمد مورد نیاز برای خرید خانه بودند، عبارتند از ونکوور، که مردم به 16 درصد حقوق و درآمد بیشتر نیاز داشتند، هالیفکس با 21 درصد و کلگری با 18 درصد.

این موضوع به این دلیل است که افزایش اخیر نرخ بهره اصلی کانادا به این معنی است که نرخ وام مسکن و در نتیجه شرایط وام دهی افزایش یافته است.

.

تست استرس نوعی ارزیابیبه شمار می رود که وام دهنده وام مسکن خودرا به مناطقی که درصد بیشتری به نرخ وام مسکن شما اضافه می کند ارائه می دهد تا ببینداز عهده چقدر نوسان در بازار می توانید برآیید.

به طور معمول، نرخ تست استرس، نرخ وام مسکنی است که توسط وام دهنده شما به اضافه 2٪ یابه طور ثابت با 5.25٪ هرکدام بالاترباشد،به شماداده می شود.این بدان معنی است که با افزایش نرخ بهره، شرایط وام دهی را نیز پیچیده تر میکند.

طبق این مطالعه، نرخ تست استرس می تواند در حال حاضر به 7.21 درصد برسد.این موضوع بر صاحبان خانه تاثیر می گذارد، زیرا میزان پولی که وام دهنده به شما می دهد بستگی به این دارد که چقدر می توانید درصد اضافی را که ممکن است در صورت بالا رفتن نرخ وام مسکن به دست شما برسد، بپردازید.

به همین دلیل است که ساکنان برخی شهرها علیرغم کاهش قیمت تمام شده یک خانه، باز هم برای خرید خانه به درآمد بالاتری نیاز دارند.

مناطقی مانند ونکوور، تورنتو، اتاوا و وینیپگ همگی این پدیده را تجربه کردند، علی‌رغم اینکه قیمت مسکن در ماه جون نسبت به مارچ کاهش یافت.

به گفته جیمز لیرد، مدیرعاملRatehub، به ازای هر 1 درصد افزایش نرخ تست استرس، 10 درصد وام مسکن کمتر برای خریداران مسکن در دسترس است.

این بدان معناست که برای اینکه میانگین هزینه‌های خریداران مسکن دوباره شروع به کاهش کند، باید کاهش قابل توجهی در قیمت مسکن وجود داشته باشد تا تست استرس جبران شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید