مقالاتمقالات اجتماعی

افزایش بی سابقه استخدام کارکنان خارجی در بخش مراقبت های بهداشتی در کانادا 

 

کمبود مداوم نیروی انسانی در بخش مراقبت‌ های بهداشتی در سراسر کانادا  باعث شده برخی نهادهای دولتی استانی، بطور فزاینده از کارکنان خارجی موقت برای پرکردن پست های شغلی در کلینیک ها، بیمارستان ها و مراکز مراقبت از سالمندان استفاده کنند. 

در حالی که مراقبت های بهداشتی بخش کوچکی از برنامه جذب کارگران موقت خارجی را تشکیل می دهد، داده های فدرال نشان می دهد که دولت در سال گذشته با استخدام 4336 کارمند مراقبت های بهداشتی موافقت کرد، در حالی که این تعداد در سال 2018 تنها 447 مورد بود.  

آیوی بورژو، که در مورد مسایلی که کارکنان مراقبت های بهداشتی با آن مواجه هستند، تحقیق می کند، می گوید:  این نمونه دیگری از بحران کمبود نیروی کار در این بخش است. کمبود نیروی ناشی از فرسودگی شغلی، کارفرمایان را به سمت جذب کارکنان خارجی سوق داده است. 

یادآور می شود که کارفرمایان باید قبل از استخدام نیروی موقت خارجی، ثابت کنند که هیچ فرد مناسبی در کانادا برای استخدام وجود ندارد. 

جالب اینکه بسیاری از استخدام های کارکنان موقت خارجی در کبک بوده است. جایی که کمبود کارکنان مراقبت های بهداشتی کاملا مشهود است. داده های فدرال نشان می دهد کمتر از نیمی از مشاغل موقت تایید شده در این استان بوده که تنها 22 درصد جمعیت کانادا را تشکیل می دهد. 

مرکز hospitalier de l’Université de مونترال  (CHUM)، یکی از بزرگترین بیمارستان ‌های کانادا، از سال 2007 از این برنامه استفاده کرده و 141 پرستار را استخدام نموده است. 

خدمات بهداشت آلبرتا (AHS) – سال گذشته 79 پرستار و 74 پزشک خارجی را از طریق این برنامه استخدام کرد.

Medicentres Canada، که کلینیک‌ هایی را در سراسر کانادا راه ‌اندازی و اداره می کند، از حدود یک سال پیش شروع به استفاده از این برنامه کرد. سامانتا ویلک، مدیر ارشد این شرکت، گفت آنها تا به امروز موقعیت های شغلی خالی در ادمونتون، کلگری، وینیپگ، تورنتو و لندن – انتاریو را پر کرده اند. وی گفت: بدیهی است که دوست داریم مقیمان دائم و شهروندان کانادایی را برای پر کردن موقعیت های خالی ترجیح می دهیم، ولی اگر یک پزشک بین المللی کاملا واجد شرایط باشد، برای استخدام او و بهبود دسترسی بهتر بیماران به پزشک، از او استفاده خواهیم کرد.  

یادآور می شود برخی از کارفرمایان، مانند CHUM و Medicentres، در درجه اول کارکنانی از کشورهایی مانند فرانسه یا بریتانیا استخدام می کنند، چون مدارک تحصیلی و حرفه ای آنها به راحتی در کانادا تایید می شود. 

اما  Spectrum Health Care، که خدمات مراقبت خانگی در GTA ارائه می کند،  پرستارانی را از فیلیپین استخدام می ‌کند.  ساندرا کچن، مدیر اجرایی این شرکت اعلام کرد: در حالی که پرستاران تحصیل ‌کرده بین ‌المللی نمی ‌توانند به تنهایی چالش‌ های کمبود کارکنان بهداشتی در کشور را حل کنند، اما نقش مهمی در افزایش ظرفیت پرستاری و ارائه مراقبت های بهداشتی ایفا می کنند. 

در حالی که برنامه استخدام کارکنان خارجی موقت یکی از راه‌ های افزایش سطح کارکنان و کاهش بار از دوش کارکنان مراقبت ‌های بهداشتی است، اما لزوما موثرترین راهکار نیست.

بهترین راهکار اختصاص بودجه بیشتر برای حفظ کارکنان فعلی مراقبت های بهداشتی همچنین تشویق به بازگشت افرادی است که این حرفه را ترک کرده اند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید