اخباراخبار کانادا

افزایش بی سابقه اجاره خانه در تورنتو

شاید دوران همه گیری برای همه مردم جهان خاطره ای تلخ باشد و هیچ کس حاضر نباشد به آن دوران برگردد، اما حداقل این حرف برای تورنتویی ها چندان صدق نمی کند. زیرا در آن دوران هر چند سایه سنگین همه گیری بر این شهر نیز سایه افکنده بود، اما حداقل زندگی برای خیلی ها راحت تر بود و خبری از اجاره های نجومی نبود.

اما اکنون کم کم آن دوران خوش برای تورنتویی ها به خاطره تبدیل شده است و هزینه های زندگی در این شهر به طرز فزاینده ای افزایش یافته است. به گونه ای که اکنون متوسط اجاره بها یک آپارتمان یک خوابه به ماهانه 2600 دلار رسیده است و خیلی ها حاضرند برای اجاره یک اتاق خواب در یک آپارتمان هزینه زیادی بپردازند.

بله درست شنیدید، این روزها خیلی از صاحبخانه ها در تورنتو حاضرند اتاق های خانه ای را که در آن زندگی می کنند به یک غریبه اجاره دهند. زیرا تورم بالا و افزایش نرخ اجاره بها، چاره ای برای مردم باقی نگذاشته است و خیلی ها مجبورند برای مقابله با این مشکلات، به چنین کاری تن بدهند.

اما عامل دیگری نیز در افزایش هزینه اجاره بها در تورنتو نقش دارد که شاید تاکنون چندان به آن پرداخته نشده است و آن چیزی نیست جز افزایش نرخ اجاره های کوتاه مدت در این شهر.

تحقیقات نشان داده اند که در هر شهری تقاضا برای اجاره های کوتاه مدت افزایش یابد، نرخ اجاره مسکن افزایش می یابد. زیرا در این حالت صاحبخانه می تواند تنها با اجاره چند روزه خانه خود به اندازه اجاره یک ماهه آن درآمد کسب کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید