اخباراخبار کانادا

افزایش بی اعتمادی مردم به پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا

افشاگری ‌ها در جریان تحقیقات در مورد تیراندازی جمعی در نوا اسکوشیا، جدیدترین موردی است که به بی ‌اعتمادی به نیروی پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا (RCMP) دامن زده است. هر چند برخی از کارشناسان معتقدند، این اتفاق سالهاست به تدریج در حال بروز بوده است.

هری باند سعی می کند در ارزیابی نقش پلیس RCMP در حادثه تیراندازی نوا اسکوشیا، کاملا صریح باشد. در این اتفاق مادر و پدر او جان خود را از دست دادند.

او در طی یک مصاحبه تلفنی گفت که پس صدها ساعت شنیدن شهادت شاهدان این حادثه، اعتماد خود را به پلیسRCMP  از دست داده است.

این اتفاق در 18 و 19 آوریل 2020 در منطقه نوا اسکوشیا رخ داد. پدر و مادر او، پیتر و جوی باند در خانه خود در پورتاپیک نوا اسکوشیا بین ساعات 22:04 تا 22:45 در شب اول حادثه، توسط یک مرد 51 ساله که لباس مسلح پلیس را بر تن داشت و خود را مامور پلیس جا زده بود، به قتل رسیدند. در این حادثه این مرد مسلح بر روی مردم منطقه آتش گشود و در مجموع جان 22 نفر از جمله یک زن باردار را گرفت.

باند در طول تحقیقات شنید افسران ارشد پلیس شهادت داده اند که آن شب به دلیل فقدان پروتکل، هشدارهای اضطراری لازم را صادر نکرده اند. زیرا در آن شب به دلیل کمبود مزمن کارکنان، فقط چهار افسر برای ورود به حادثه پورتاپیک در دسترس بوده اند. براساس شواهد، هیچ پشتیبانی هوایی RCMP در آن شب در دسترس نبوده و اپلیکیشن ‌های گوشی ‌های هوشمند که به افسران پلیس امکان می دهند یکدیگر را در تاریکی ردیابی کنند، نیز در دسترس نبوده اند.

باند معتقد است که با وجود تمام این کاستی ها، پلیس منطقه هرگز حاضر نشده است اعتراف کند که از نظر فن آوری ها و امکانات لازم، سال ها از جامعه خود عقب است.

او در ادامه گفت: «بزرگترین چیزی که ما نیاز داریم، این است که افسران ارشد پلیس منطقه بگویند ما اشتباه کردیم. اگر این اتفاق رخ ندهد و آنها حاضر به عذرخواهی نشوند، تاریخ دوباره تکرار خواهد شد.»

افشاگری‌ ها در جریان تحقیقات مرتبط با این جنایت، تنها یکی از مواردی است که باعث سلب اعتماد عمومی از پلیس RCMP شده است. به عنوان مثال امسال یک گروه بومی در نیوفاندلند و لابرادور از یک کمیته دولتی که نژادپرستی سیستماتیک در بریتیش کلمبیا را بررسی می‌ کند، خواستند که آنها را از شر پلیس RCMP  خلاص کند. این در حالی است که دولت حزب محافظه‌ کار متحد آلبرتا، قصد دارد نیروی مونتی (نیروی نظامی استانی) را جایگزین RCMP کند.

این اتفاقات و رخدادهای مشابه نشان می دهند که زمان تجدید سازمان پلیس RCMP توسط دولت فدرال، فرا رسیده است. تنها در این صورت است که افکار عمومی مجددا به RCMP به عنوان یک نیروی پلیس مقتدر، اعتماد می کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید