مقالاتمقالات اجتماعی

افرایش مصرف مواد مخدر توسط دانش‌آموزان در انتاریو

آمار جدید نشان می‌دهد که مواد مخدر تاثیر مخربی بر زندگی جوانان کانادایی دارد. بررسی استفاده از مواد مخدر میان دانش‌آموزان دبیرستانی در استان انتاریو نشان می‌دهد که سوء مصرف تفریحی اپیوئیدها در یک سال گذشته از 12.7% در سال 2021 به 21.8% در سال 2023 افزایش یافته، که نشانگر افزایش 9.1% است. در حالی که افزایش در دو سال قبل از آن تنها 1.7% بود. استفاده از اپیوئیدها در یک سال گذشته در بین دانش‌آموزان از 11% به 12.7% بین سال های 2019 و 2021 افزایش یافت.

بر اساس نتایج یک پژوهش در مورد مصرف مواد مخدر که از سال 1977 به صورت مداوم میان دانش‌آموزان پایه‌های 7 تا 12 در ایالت انتاریو انجام می‌شود مشخص شد 21.8% از دانش‌آموزان در یک سال گذشته از اپیوئیدها به دلایل غیرپزشکی استفاده کرده‌اند. این در حالی است که 26.4% از همین گروه حداقل یک بار در طول عمر خود از اپیوئیدها به دلایل غیرپزشکی استفاده کرده‌اند. تنها ماده‌ای که میزان مصرف مادام‌العمر آن بیش از اپیوئیدها بوده، الکل با 52.5% بوده است که 35.6% دانش‌آموزان آن را در یک سال گذشته مصرف کرده‌اند. 

پس از اپیوئیدها، مصرف سیگارهای الکترونیکی با میزان 25% مصرف در بین دانش‌آموزان قرار دارد. همچنین، 20.7% از دانش‌آموزان پایه‌های 7 تا 12 در ایالت انتاریو به طور مادام‌العمر از کانابیس استفاده کرده و 17.6% از آنها در یک سال گذشته از آن استفاده کرده‌اند. بر اساس گزارشات، تقریبا یک نفر از هر پنج دانش‌آموز پایه‌های هفتم تا دوازدهم در طول سال گذشته از داروهای تسکین دهنده اپیوئیدی بدون نسخه استفاده کرده‌اند. با این حال، آمار مصرف سایر داروها در این گروه سنی به مراتب پایین‌تر بوده است. به عنوان مثال، تنها 2% از دانش‌آموزان همین گروه سنی، از داروهای آمفتامینی مانند آدرال بدون نسخه پزشک استفاده کرده‌اند. همچنین، 2% از دانش‌آموزان در سال گذشته از داروهای آرام‌بخش یا تسکین دهنده بدون نسخه استفاده کرده‌اند. 

از سال 1999 نیز شش ماده مخدر در بین دانش‌آموزان مصرف شده است. قارچ‌ها، ال‌اس‌دی، مت آمفتامین، کوکائین، اکستازی و هروئین از 22.8 درصدی در سال 1999 به 5.6 ​​درصد در سال 2023 کاهش یافته است. 

این آمارها نشان می‌دهند که مصرف غیرمجاز داروهای اپیوئیدی در میان دانش‌آموزان نگران کننده بوده و لزوم اقدامات پیشگیرانه و آموزشی در این زمینه را برجسته می‌کند. همچنین استفاده از داروهای ضد سرفه و آنفلوآنزا به ویژه در میان دانش‌آموزان پایه‌های پایین‌تر، نیاز به توجه ویژه دارد.

 

 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید