اخباراخبار کانادا

افراد متولد کانادا دوران پیری بهتری را نسبت به مهاجرین تجربه می کنند

نتایج مطالعه ای که اخیرا انجام شده، نشان می دهد که افراد مسن متولد کانادا دوران پیری بهتری را نسبت به مهاجرین تجربه می کنند.

هر چند روند پیری اجتناب ناپذیر است، اما نتایج این مطالعه نشان می دهد که تجربه پیری برای مهاجران کانادایی بدتر از کسانی است که در کانادا متولد شده اند؛ از این رو این افراد برای بهبود تجربه دوران پیری به مداخلات و سیاست های بهداشتی بیشتری نیاز دارند.

در حال حاضر مهاجران 21.9 درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند. برخی از مطالعات نشان داده اند که مهاجران مسن اگر به شبکه های اجتماعی قوی، مشارکت اجتماعی و اینترنت دسترسی داشته باشند، دوران پیری بهتری را تجربه می کنند. اما مطالعات دیگری نشان داده اند افرادی که تازه مهاجرت کرده اند به دلیل تجربه مشکلات مختلفی از جمله مشکلات اقتصادی، تجربیات منفی شغلی، عدم حمایت اجتماعی و تبعیض قومیتی، دوران پیری چندان خوشایندی را تجربه نمی کنند.

برای این مطالعه، مجموعه ای شامل 30097 مرد و زن کانادایی بین سنین 45 تا 85 سال در هفت استان به صورت تصادفی انتخاب شدند. این مطالعه بین سال های 2015 تا 2018 انجام شد.

در این مطالعه محققان چهار حوزه را مورد بررسی قرار دادند: سلامت جسمانی، سلامت روانی و عاطفی، سلامت اجتماعی و سلامتی خود رتبه بندی شده.

نتایج این مطالعه نشان داد که 71.6 درصد از شرکت کنندگان غیرمهاجر دوران سالمندی موفقی داشتند، در حالی که این نسبت در میان سالمندان مهاجر 65.5 درصد بود؛ داده های این مطالعه نشان می دهند مهاجرانی که دوران پیری مناسبی را تجربه کرده بودند، عموما دارای ویژگی های زیر بودند:

جوانی، درآمد بالا، تاهل، عدم چاقی، عدم استعمال دخانیات، انجام فعالیت های بدنی متوسط یا شدید، عدم وجود مشکلات خواب و عدم ابتلا به بیماری های قلبی یا آرتریت.

در نهایت محققان این مطالعه به این نتیجه رسیدند که خدمات فرهنگی بیشتری برای بهبود تجربه سالمندی در میان مهاجران لازم است.

این مطالعه نشان می دهد که تحقیقات گسترده در مورد جمعیت سالخورده موفق، می تواند به ترسیم آینده بهتر برای افراد مسن کانادایی بیانجامد. زیرا به سیاست گذاران، محققان و مددکاران اجتماعی کمک می کند تا بهتر در زمینه سیاست ها و مداخلات رفاهی تصمیم گیری کنند.

از طرفی با توجه به اینکه دولت کانادا پیش‌بینی می ‌کند هر سال حدود 400 هزار نفر مهاجر جدید جذب کانادا شوند، نتایج این مطالعه برای سیاست گذاری در امور رفاهی مهاجران نقش مهمی دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید