اخباراخبار کانادا

افت 40 درصدی شهروندان جدید کانادایی، بعد از سال 2001

به نقل از globalnews : داده ‌ها نشان می ‌دهند که از سال 2001 تا کنون تعداد ساکنان دائمی کانادا که عنوان شهروندی این کشور را از آن خود کرده اند، 40 درصد کاهش یافته است.

براین اساس ارقام موسسه شهروندی کانادا StatCan نشان می دهند که درصد ساکنان دائمی کانادا که در نهایت توانسته اند شهروندی این کشور را دریافت کنند، به طرز چشمگیری در 20 سال اخیر کاهش یافته است.

از نظر دانیل برنهارد مدیر عامل این موسسه، این افت هشدار دهنده است.

.

در سال 2021، حدود 45.7 درصد از ساکنان دائمی که کمتر از 10 سال در کانادا بوده اند، عنوان شهروندی کانادا را از آن خود کرده اند.

جالب است بدانید که این نسبت در سال 2016 حدود 60 درصد و در سال 2001 حدود 75.1 درصد بوده است.

در داده‌ های StatCan دلایل این افت مشخص نشده است، اما به عقیده برنهارد هزینه های زندگی و آینده شغلی در کانادا از عوامل احتمالی این افت چشمگیر هستند.

او می گوید که موسسه متبوعش در حال بررسی علل ریشه ای این مشکل است.

او در این باره گفت: «مشکلات بیشماری وجود دارد. اما مهم این است که این مشکلات در نهایت باعث شده اند که مردم علاقه چندانی به کسب شهروندی این کشور نداشته باشند.

اما مسئله این است که این افت بر چشم انداز بلند مدت اقتصادی و اجتماعی کانادا تاثیر منفی می گذارد. این یک مشکل برای تمام کسانی که به شکوفایی و پویایی آینده کانادا اهمیت می دهند، بسیار جدی است، این نشان می دهد که ما برای حل این مشکل باید آستین ها را بالا بزنیم».

دولت فدرال اعلام کرده که قصد دارد با اضافه کردن 1.45 میلیون ساکن دائمی طی سه سال آینده، تعداد مهاجران را افزایش دهد. براین اساس قرار است جمعیت مهاجران کانادا در سال 2025 به 500 هزار نفر افزایش یابد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید