اخباراخبار کانادا

افت 18 درصدی قیمت خانه در تورنتو نسبت به فوریه 2022؛ کاهش فروش به نصف!

تورنتو- هیئت املاک و مستغلات منطقه ای تورنتو (TRREB) در گزارش اخیر خود از کاهش 18 درصدی تعداد املاک فروخته شده در مقایسه با فوریه سال گذشته خبر داد. میانگین قیمت فروش در ماه فوریه سال جاری به 1 میلیون و 95 هزار و 617 دلار رسید که حدود پنج درصد بالاتر از میانگین قیمت ژانویه (با 1 میلیون و 38 هزار و 390 هزار دلار) بود. 

آمار خرید و فروش نشان می دهد که حتی با کاهش قیمت‌ ها از اوج‌ پاندمی، خریداران همچنان در انتظار کاهش بیشتر و عرضه بیشتر نشسته اند. 

آمار فروش ماه فوریه با 47 درصد کاهش نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از 9028 واحد به 4783 واحد رسید، اما از 3094 واحد فروخته شده در ماه ژانویه بالاتر بود. 

تعداد لیستینگ های جدید در ماه فوریه 8367 واحد بود که 41 درصد پایین تر از سال گذشته بود، اما TRREB می گوید تغییرات در راه است. جیسون مرسر، تحلیلگر ارشد بازار گفت: نظرسنجی Ipsos نشان می دهد قصد خرید در سال 2023 در حال افزایش می باشد. این افزایش تقاضا در مقابل عرضه (لیستینگ) محدود، منجر به افزایش رقابت بین خریداران و در نهایت رشد مجدد قیمت ها در برخی از بازارهای مسکن کشور خواهد شد. 

هیئت املاک و مستغلات ونکوور اعلام کرد فروش خانه در ماه فوریه نسبت به ژانویه 76.9 درصد افزایش داشت، اما 47.2 درصد پایین تر از فوریه سال گذشته بود. میانگین قیمت املاک مسکونی در بریتیش کلمبیا با 9.3 درصد کاهش نسبت به فوریه سال گذشته، 1 میلیون و 123 هزار و 400 دلار ثبت شد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید