اخباراخبار کانادا

افت قابل توجه تقاضا برای خانه در تورنتو؛ کارشناسان تغییراتی را پیش بینی می کنند! 

تورنتو- هزینه زندگی در کلانشهر تورنتو (GTA) چه اجاره نشین باشید یا صاحبخانه، نه تنها پایین نیست، بلکه روز به روز در حال افزایش است. 

طبق آخرین گزارش ماهانه انجمن صنعت ساختمان و توسعه زمین (BILD)، اکنون برای خرید خانه در این منطقه به 2 میلیون دلار نیاز است. 

BILD از کاهش قابل توجه خرید و فروش خانه های نوساز در ماه مارچ خبر می دهد. در این ماه تنها 1277 خانه در سراسر منطقه معامله شد که کاهش 70 درصدی نسبت به سال گذشته و کاهش 65 درصدی از میانگین ده ساله فروش ماه مارچ را نشان می دهد. 

کاندومینیوم ها بیشترین املاک فروخته شده در ماه مارچ (با 900 واحد) را به خود اختصاص دادند که 73 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل و 63 درصد پایین تر از میانگین ده ساله فروش ماه مارچ بود. 

در ماه گذشته تنها 384 خانه تک ‌خانوار فروخته شد که 57 درصد کمتر از مارچ گذشته و 67 درصد کمتر از میانگین ده ساله بود. 

کاهش تقاضا روی کاغذ نگران کننده به نظر می رسد، اما کارشناسان بیش از حد نگران نیستند. 

موجودی خانه های جدید در ماه مارچ به کمتر از 14500 واحد رسید که پایین تر از ماه قبل بود، اما نسبت به پایین ترین تعداد ثبت شده در مارچ 2022، افزایش قابل توجهی داشت.

کمبود عرضه به افزایش ماهانه قیمت معیار برای خانه های تک خانوار جدید کمک کرده و آن را به 1 میلیون و 799 هزار و 971 دلار رسانده است؛ قیمت معیار کاندو در ماه مارچ با افزایش جزئی به حدود 1 میلیون و 18 دلار رسید. اگرچه این رقم حاکی از کاهش 10.8 درصدی نسبت به سال گذشته بود. 

دیو ویلکس، مدیرعامل BILD پیش بینی می کند فروش خانه ‌های جدید، با بازگشت متقاضیان به بازار، افزایش یابد. زیرا خانواده های بسیاری در GTA  به دنبال یافتن خانه مورد نیاز خود هستند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید