اخباراخبار کانادا

اعلام وضعیت اضطراری بی خانمانی در تورنتو

به گزارش ایران جوان و به نقل از torontosun اعضای شورای شهر تورنتو به اعلام وضعیت بی خانمانی در شهر به عنوان یک وضعیت اضطراری، رای مثبت دادند. در این صورت آنها می توانند برای رفع این مشکل انتظار کمک های استانی و فدرال را داشته باشند.

شواهد نشان دهنده افزایش بی سابقه وضعیت بی خانمانی در تورنتو هستند، زیرا اخیرا پناهگاه های بی خانمان ها در تورنتو به شدت تحت فشار قرار گرفته اند.

حتی شورای شهر برای مقابله با این مشکل، مقررات نحوه فعالیت این پناهگاه ها را نیز تغییر داده است.

زیرا در زمستان گذشته زمانی که دما در تورنتو به -15 یا -20 درجه سانتیگراد کاهش می یافت، گرمخانه ها باز می شدند، اما در زمستان آینده یا زمانی که هشدارهای هواشناسی صادر شود، این گرمخانه ها در صورت رسیدن دمای هوا به -5 درجه سانتیگراد می توانند اقدام به پذیرش افراد بی خانمان کنند.

با این وجود شورای شهر می گوید که از اول ژانویه 2024 به بعد در صورت عدم دریافت بودجه، نمی تواند گرمخانه ها را راه اندازی کند و به همین دلیل از دولت های فدرال و استانی درخواست 5 میلیون دلار کمک مالی کرده است.

.

.

.

 

در ادامه گزارش torontosun آمده است:

تغییر مقررات فعالیت گرمخانه ها با استقبال خیلی ها مواجه شد، زیرا مدت هاست شرایط فعالیت این مراکز از دید خیلی ها ظالمانه بوده است.

درضمن شورای شهر از دولت های استانی و فدرال خواست تا 20 میلیون دلار به کمک هزینه مزایای مسکن کانادا-انتاریو اضافه کنند. دولت براساس این طرح بخشی از اجاره خانه خانواده های کم درآمد را پرداخت می کند.

تخمین زده بود در صورتی که این کمک 20 میلیون دلاری تصویب شود، 1600 نفر از بی خانمان های تورنتو بتوانند خانه ای برای خود اجاره کنند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید