اخباراخبار کانادا

اظهارات نابخردانه ترودو در مورد بازگشت احتمالی ترامپ به کاخ سفید

جاستین ترودو اخیرا اعلام کرد دولت اش در حال آماده سازی خود برای مواجهه با انتخاب مجدد دونالد ترامپ در ایالات متحده است. اما این اظهارات بیشتر نمایشی و توخالی هستند. البته اینگونه نمایش ها از ترودو با توجه به اینکه او قبلا معلم تئاتر بوده، دور از انتظار نیست. 

ترودو در نشست کابینه در مونترال گفت: ما به مدت چهار سال در دوران ریاست جمهوری ترامپ از چالش ها عبور کردیم و نشان دادیم کانادا و ایالات متحده وقتی با یکدیگر همکاری می کنند، بهترین نتایج را کسب می کنند. اما آقای ترامپ نشان داده که غیرقابل پیش بینی است. 

ترودو در حالی این اظهارات را بیان کرد که در نظرسنجی ها به شدت از پیر پویلیور، رهبر محافظه کاران، عقب افتاده است. ترودو در تلاش است پویلیور را فردی مانند ترامپ معرفی کند که باید از او ترسید! 

اما اینگونه اظهارات نشاندهنده فقر دیپلماسی از سوی دولت ترودو است. 

ترودو چه بخواهد یا نخواهد، ایالات متحده یک کشور دموکراتیک است. اگر رای دهندگان آمریکایی تصمیم بگیرند بار دیگر ترامپ را به کاخ سفید بازگردانند، برای ترودو بسیار توهین آمیز و متکبرانه است که به آمریکایی ها بگوید اشتباه کرده اند! 

آیا ترودو می خواهد با این اظهارات به مداخله خارجی در انتخابات ایالات متحده متهم شود؟ 

بایدن برای کانادا دوست بسیار بدی بوده است. اولین اقدام او پس از ورود به کاخ سفید لغو پروژه خط لوله کیستون XL بود. ضمن اینکه سیاست کالای آمریکایی بخر، بایدن تجارت را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

.

دیپلماسی یک هنر است که پشت درب های بسته فرموله می شود. دیپلمات های باهوش، استراتژی خود را به رسانه ها ارائه نمی کنند. 

ظاهرا ترودو علت سقوط موقعیت اش در نظرسنجی ها را درک نمی کند و این را با تعطیلات کریسمس در ملک مجلل و خصوصی یکی از دوستان در جامائیکا ، ثابت کرد. 

رای دهندگان کانادایی به این دلیل به پویلیور متمایل نشده اند چون او را مرد خوبی می دانند آنها معتقدند هر دولتی بهتر از دولت بی کفایت ترودو است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید