اخباراخبار کانادا

اطلاع مرد انتاریویی از محل لپ تاپ سرقت شده اش، اما پلیس اقدام نمی کند!

انتاریو- بیل مک الری، دقیقا از محل نگهداری لپ تاپ سرقت شده اش اطلاع دارد، اما پلیس محلی، علیرغم وجود نشانی دقیق، از صدور حکم بازرسی خودداری می کند. 

مک الری با استفاد از اپلیکیشن ردیابیFind My Apple ، به سرعت متوجه شد که لپ تاپ در خانه همسایه اش می باشد. این اپلیکیشن به صاحبان Apple اجازه می دهد تا در صورت آنلاین بودن دستگاه مفقود یا دزدیده شده از محل آن آگاه شوند. او بلافاصله با پلیس تماس گرفت و شنید که باید درخواست خود را بصورت آنلاین ارائه کند. 

مک الری سپس به خانه همسایه مراجعه کرد و خواست که لپ تاپ را برگرداند. اما همسایه منکر شد و با پلیس تماس گرفت. مک الری پیام هشدار روی گوشی را به ماموران نشان داد، اما آنها چگونگی کاربرد اپلیکیشن را درک نکرده و محل را ترک کردند. 

پلیس سپس ادعا کرد که باید برای آشنایی با عملکرد اپلیکیشن تحقیق کند. در نهایت اعلام شد که افسر مافوق صدور حکم بازرسی را منتفی دانسته است. 

مک الری علت را درک نمی کند و می گوید این اپلیکیشن برای حل مشکلات مشابه طراحی شده و باید به عنوان مدرک تلقی شود. 

سی بی سی برای دانستن چند و چون ماجرا با همسایه مک الری تماس گرفت، اما او اتهام را رد کرد. وی حتی مدعی شد که احتمالا لپ تاپ خراب بوده و اپلیکیشن هشدار اشتباه صادر کرده است. 

پلیس سادبوری از گفتگو با خبرنگار سی بی سی خودداری کرده، اما سخنگوی اداره دریافت شکایت از مک الری و در جریان بودن تحقیقات را تایید کرد. 

مک الری چند روز بعد از برخورد با همسایه، هشدار دیگری روی iPhone  دریافت کرد که نشان می داد لپ تاپ در همان محل قبلی، روشن شده و به کار افتاده است. 

لپ تاپ مدل جدید MacBook Pro است که حدود 3 هزار دلار قیمت دارد. مک الری از آن برای شغل اش (برنامه ریز مجالس عروسی) استفاده می کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید