اخباراخبار کانادا

اضافه کاری باعث افزایش خطر خودکشی در بین دامپزشکان کانادایی

به نقل از ctvnews:  نرخ خودکشی کبک در سال 2021 حدود 13.3 مورد در هر 100 هزار نفر بود، اما این نرخ در میان دامپزشکان تقریبا سه برابر بیشتر است. انجمن پزشکی دامپزشکان کبک (AMVQ) حدود 15 مورد خودکشی را در مدت 15 سال در میان اعضای خود ثبت کرده است.

به نظر آنجلو سوآرس جامعه شناس و استاد تمام بخش سازمان و منابع انسانی دانشگاه کبک در مونترال، این معضل تنها یک مشکل فردی نیست، بلکه به سازماندهی محیط حرفه ای ارتباط دارد. مطالعه او که در سال 2022 بین 975 عضو انجمن دامپزشکان کبک انجام شد نشان داد که 38 درصد از دامپزشکان کبک علائم فرسودگی شغلی را تجربه می کنند.

از میان این افراد 15.7 درصد نیز اظهار داشتند که گاهی به خودکشی فکر می کنند، اما این کار را نمی کنند. کمتر از یک درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند که می خواستند به زندگی خود پایان دهند و 0.5 درصد نیز گفتند که اگر فرصتی فراهم شود این کار را انجام خواهند داد؛ سوارس گفت: «آمار اخیر بسیار نگران کننده است، زیرا هر لحظه احتمال دارد این افراد دست به خودکشی بزنند».

این اصل تقریبا در سرتاسر کانادا صدق می کند، زیرا آمار ارائه شده توسط انجمن پزشکی دامپزشکی کانادا نشان می دهد که از هر پنج دامپزشک یا تکنسین، یک نفر اعلام کرده به خودکشی فکر می کند.

به گفته محققان بار کاری شدید، عامل اصلی بحران در این حرفه است. همه گیری کرونا باعث تشدید مشکلات در این حرفه شده است، زیرا کاهش جذب نیرو به دلیل کمبود نیروی انسانی، باعث افزایش بار کاری این افراد شده و همین عامل خطر فرسودگی شغلی را در بین آنها تشدید کرده است.

سوآرس اضافه کرد که آزار و اذیت در محل کار نیز یکی از عوامل مهم تاثیرگذار در این زمینه است و باعث ترویج افکار خودکشی در میان دامپزشکان می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید