اخباراخبار کانادا

اضافه حقوق و امکان دورکاری، بخشی از درخواست های کارکنان دولت فدرال! 

کانادا- در حالی که اتحادیه ای که نزدیک به 124 هزار کارمند دولت فدرال در سرتاسر کانادا را نمایندگی می کند، درخواست اضافه حقوق را جزء اصلی مذاکرات قراردادی با اتاوا ذکر کرده، اما مسایل دیگری نیز مطرح می باشند. از جمله تمایل کارکنان به دورکاری!

اتحادیه خدمات عمومی کانادا (PSAC) از جون 2021 در حال مذاکره با دولت فدرال بود. اما مذاکرات در ماه مه 2022 به بن بست رسید. اتحادیه و دولت فدرال مذاکرات با میانجی را اوایل ماه جاری آغاز از سر گرفتند. حال کارکنان دولت به اعتصاب در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات رای داده اند. 

در اینجا به برخی از درخواست ها می پردازیم: 

آخرین دستمزد پیشنهادی توسط اتحادیه 4.5 درصد برای سال های 2021، 2022 و 2023 بود، در حالی که آخرین پیشنهاد دولت، افزایش 2.06 درصدی دستمزدها طی چهار سال بود. 

مورد بعد دورکاری است. اتاوا به کارکنان دستور داده از 31 مارچ، دو تا سه روز در هفته در محل کار حاضر باشند. اما هیچ امکاناتی برای کارکنان بازگشتی در نظر گرفته نشده است. دبیر اتحادیه گفت: اعضایی داریم که اکنون به محل کار می روند، اما نه میزی وجود دارد و نه کامپیوتری که با آن کار کنند. 

درخواست دیگر، افزایش حقوق کارکنانی است که با جان بازان و کهنه سربازان کار می کنند. این کارکنان، جان بازان را در امور مختلف از یافتن پزشک خانواده و دندانپزشک گرفته تا آماده سازی برای زندگی با معلولیت یاری می کنند. متاسفانه 50 درصد از کارکنان به دلیل فشار کاری با مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند و نیاز به حمایت هرچه بیشتر دارند. 

یکی از درخواست های مالی دیگر اتحادیه برای کارکنانی است که اضافه کاری می کنند. آنها خواهان 2.50 دلار بابت هر ساعت اضافه کاری می باشند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید