اخباراخبار کانادا

اضافه حقوق جاستین ترودو و نمایندگان پارلمان کانادا از اول اپریل! 

در حالی که بسیاری از کانادایی ها با افزایش سرسام آور هزینه های زندگی دست و پنجه نرم می کنند، حقوق و دستمزد نخست وزیر و نمایندگان مجلس فدرال از اول اپریل، 4.4 درصد افزایش یافته است. 

در حال حاضر، حقوق پایه نمایندگان مجلس کانادا 194 هزار و 600 دلار است، که از اول اپریل با 8500 دلار افزایش به 203 هزار و 100 دلار می رسد. 

نخست وزیر جاستین ترودو که در حال حاضر حقوق نخست وزیری (194600 دلار) و حقوق پایه نمایندگان پارلمان (194600 دلار) را دریافت می کند، شاهد افزایش 17 هزار دلاری حقوق و دستمزد خواهد بود که کل دستمزد پایه او را به 406 هزار و 200 دلار می رساند. 

این در حالیست که نظرسنجی اخیر Leger – به سفارش فدراسیون مالیات دهندگان کانادایی (CTF) – 80 درصد از پاسخ دهندگان از افزایش حقوق نمایندگان مجلس و نخست وزیر حمایت نمی کنند. فرانکو ترازانو، مدیر CTF گفت: نمایندگان پارلمان شایسته افزایش حقوق نیستند، زیرا مالیات دهندگان به سختی مایحتاج اولیه خود را تامین می کنند. 

در حالی که نمایندگان مجلس از اول اپریل پول بیشتری در جیب خود خواهند دید، کانادایی ها به دلیل افزایش مالیات کربن (به تصمیم دولت لیبرال ترودو) به ازای بنزین و گاز طبیعی مبلغ بیشتری پرداخت خواهند کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید