اخباراخبار کانادا

اصلاح بازار مسکن در کانادا بدتر از آنچه پیش بینـــــــی می شد

کانادا- طی چند ماه گذشته، شواهد مبنی بر سرد شدن بازار مسکن کانادا مشاهده شده، اما اکنون برخی کارشناسان اقتصادی می گویند نشانه ها وضعیت به مراتب بدتری از آنچه انتظار می رفت را نشان می دهند. کارشناسان  Capital Economics کاهش قیمت مسکن تا 20 درصد را پیش بینی کرده اند. 

Magenta Capital Corporation، یکی از بزرگترین وام دهندگان خصوصی کانادا، تصمیم گرفت به طور موقت اعطای وام جدید را تا سپتامبر متوقف کند. اگرچه Magenta  تنها بخشی کوچکی از کل وام ها را به خود اختصاص داده است، اما این تصمیم می تواند نشانه روند مشابه در سایر موسسات وام دهی باشد. 

ران باتلر از Butler Mortgage در توییتی نوشت: بسیاری از شرکت های وام مسکن، وام دهی را طی هفت یا هشت هفته آینده تعلیق خواهند کرد. 

استفان براون، از اقتصاددانان کپیتال، گفت: با رسیدن زمان تمدید وام، خطر فروش اجباری خانه افزایش می ‌یابد، چیزی که بازار مسکن کانادا از نظر تاریخی از آن اجتناب کرده است. وی در عین حال برآورد کرد که تنها 3 درصد از صاحبان خانه در کانادا با وام های نرخ متغیر، به دلیل افزایش نرخ وام، با فشار فوری برای فروش مواجه شوند. افرادی که باید وام 5 ساله شان را امسال با نرخ بالاتر تمدید کنند، با توجه به نزدیک بودن نرخ ها به 5 سال قبل، قادر به مدیریت وام خود خواهند بود. 

افزایش نرخ وام مسکن ضربه بزرگی به قدرت خرید مردم وارد کرده است. بطوری که فروش مسکن در ماه مه، 22 درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته کاهش یافت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید