اخباراخبار کانادا

اسکوشیا بانک: ولخرجی دولت ترودو بحران تورم را تشدید می کند

کانادا- به گزارش بلومبرگ، کارشناسان اقتصادی در Scotiabank گزارشی را منتشر کرده و استدلال می کنند که بار کاهش تورم بر دوش بخش خصوصی گذاشته شده است، زیرا دولت فدرال مایل به کاهش هزینه ها نیست. از نظر آنان عدم اقدام دولت ترودو برای کاهش هزینه های دولت، بانک مرکزی کانادا را مجبور به افزایش نرخ بهره می کند. 

در ماه های اخیر، بانک مرکزی نرخ بهره را در تلاش برای کاهش بحران فزاینده تورم در کشور، افزایش داده است. در گزارش اسکوشیا بانک آمده است: زیان های آن بطور نامتناسبی گریبان بخش خصوصی را گرفته است. 

بانک مرکزی اوایل ماه جون نرخ بهره را به 1.5 درصد افزایش داد و انتظار می رود در نوبت بعدی، آن را 0.75 درصد دیگر افزایش بدهد. 

در این گزارش استدلال شده که اگر دولت هزینه های خود را کاهش بدهد، به بانک مرکزی اجازه می دهد نرخ بهره را پایین نگه دارد. 

مشکل اینجاست که دولت ترودو تمایلی برای محدود کردن هزینه ها ندارد. در واقع دولت ترودو بیش از هر دولت دیگر در تاریخ کانادا، پول خرج کرده و کسری بودجه 327.7 میلیارد دلاری را در سال مالی 21-2020 ایجاد کرد. کسری مالی برای سال مالی 22-2021، حدود 144.5 میلیارد دلار پیش بینی شده است. 

افزایش نرخ تورم منجر به گران شدن کالاهای ضروری از بنزین و اتومبیل گرفته تا مواد غذایی و غیره شده است. به طوری که نیمی از کانادایی ها قادر به تامین غذای خانواده نیستند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید