اخباراخبار کانادا

اسپاها می توانند منشاء انتقال عفونت های جدی باشند؛ چگونه از خود مراقبت کنیم! 

آژانس ‌های بهداشت عمومی می ‌گویند اگر هشیار نباشید مراجعه به spa می ‌تواند شما را به بیمارستان بفرستد. 

مقامات بهداشتی ناحیه یورک در اطلاعیه جدید هشدار داده اند اسپاهایی که از اقدامات احتیاطی مناسب پیروی نمی کنند، ممکن است به گسترش عفونت های جدی، از جمله HIV، هپاتیت B و C، عفونت های پوستی و موارد دیگر کمک کنند. 

به گفته آژانس ناحیه یورک، عفونت های جدی می توانند از طریق تماس با پوست، خون یا سایر مایعات بدن فرد آلوده، منتقل شوند. این خطر در اسپاها، با توجه به بالا بودن تعداد مراجعین روزانه و همچنین انجام کارهایی مانند سوراخ کردن گوش، بیشتر است. 

در ادامه اطلاعیه آمده است: اگر کارکنان spa  بهداشت مناسب مانند شستن دست ها یا ضدعفونی سطوح و ابزار کار را رعایت نکنند، احتمال انتقال میکروب از فردی به فرد دیگر وجود خواهد داشت. عدم ضدعفونی مناسب، می تواند پاتوژن هایی مانند مایکروباکتریوم و سودوموناس و بیماری هایی مانند هپاتیک B و C، عفونت های پوستی و قارچ های پوستی و ناخن و همچنین HIV را منتقل کند. 

مقامات بهداشتی می گویند برای محافظت از خود، از صاحب spa  یک نسخه از آخرین گزارش بازرسی ایمنی را درخواست کنید. 

توجه داشته باشید که برخی از ابزارهای کار یکبار مصرف هستند و باید پس از استفاده برای هر مشتری، دور انداخته شوند. مطمئن شوید که این ابزارها استفاده مجدد نمی شوند• 

اگر بریدگی، خراش یا زخم باز روی پوست خود دارید، از مراجعه به spa  خودداری کنید، این توصیه در مورد جوش یا عفونت پوستی و همچنین پوست ترک خورده نیز صدق می کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید