اخباراخبار کانادا

استفاده پلیس مرزی کانادا از تجهیزات رادیویی چینی ممنوع شده در آمریکا

کانادا- طی پنج سال و نیم گذشته، آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) از تجهیزات ارتباطی شرکت چینی Hytera Communications استفاده کرده، در حالی که دولت آمریکا این شرکت را تهدید امنیتی می داند.  

مارکو مندیچینو، وزیر امنیت عمومی کانادا به سؤالات CBC در مورد استفاده از فناوری Hytera پاسخ داد. وی گفت از بخش های تابعه خواسته، هرگونه قرارداد مرتبط با Hytera یا زیرمجموعه های آن را بررسی کنند تا برای کاهش خطرات احتمالی اقدام شود. 

CBC می گوید افسران آژانس خدمات مرزی در پل مرزی Peace Bridge فورت ایری در منطقه نیاگارا، به رادیوهای ساخت این شرکت چینی مجهز هستند. دولت چین حدود 10 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. 

تولیدات Hytera برای واردات و فروش در آمریکا ممنوع هستند و این شرکت در لیست سیاه قرار داده شده است. این شرکت با 21 اتهام مرتبط با جاسوسی در آمریکا از جمله توطئه برای سرقت فناوری از شرکت مخابراتی آمریکایی Motorola روبرو است.

Hytera مالک Sinclair Technologies مستقر در انتاریو است. دولت فدرال در پی فاش شدن استفاده RCMP  از تجهیزات فیلترینگ فرکانس رادیویی این شرکت، با سوالات امنیتی مواجه شد. پلیس کانادا قرارداد را به حال تعلیق در آورده و در حال بررسی تجهیزات فیلترینگ می باشد.

آژانس خدمات مرزی می گوید امنیت ارتباطات را جدی می گیرد و فرایندهای رسمی برای ارزیابی ریسک امنیتی و کاهش خطر دارد. اما آژانس به سوالات CBC  در مورد ماهیت این ارزیابی های امنیتی پاسخ نداد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید