اخباراخبار کانادا

استفاده هزاران راننده تورنتویی از پوشش پلاک اتوموبیل 

به گزارش ایران جوان و به نقل از thestar هزاران راننده انتاریویی به طور غیرقانونی از پوشش پلاک اتوموبیل برای ردگم کنی دوربین های چراغ قرمز استفاده می کنند. 

کفایت الله خلیل در بهار 2021 بعد از اینکه خانه نشین و بیکار شد، تصمیم گرفت یک فروشگاه آمازون را از خانه خود در برمپتون راه اندازی کند. خلیل متوجه شده بود که پلاک خیلی از اتوموبیل ها در کلان شهر تورنتو، با روکش ‌های پلاستیکی سخت و سفت پوشانده شده است. او از شکل ظاهری آنها خوشش آمد و فکر ‌کرد احتمالا بازار مناسبی دارند. به همین دلیل در ژوئن 2021 شرکت خود را تاسیس کرد، 150 روکش صفحه دودی را از چین سفارش داد و آنها را برای فروش آنلاین قرار داد.

خلیل با این کار کوچک به این صنعت رو به رشد و بحث برانگیز در انتاریو پیوست. فروش روکش پلاک اتوموبیل در انتاریو قانونی است و می توانید آنها را از هر فروشگاه آنلاین و فیزیکی که می خواهید خریداری کنید. اما طبق خدمات پلیس تورنتو، استفاده از آنها در خیابان در تمام قسمت های انتاریو قانونی نیست.

در ادامه گزارش تورنتو استار آمده است:

درعوض استفاده از آنها پلیس را با یک مشکل بزرگ روبرو می کند، زیرا پوشش پلاک می تواند شناسایی یک وسیله نقلیه را برای پلیس سخت تر کند. درضمن آنها باعث می شوند اتوموبیل هایی که چراغ قرمز و دوربین های سرعت را پشت سر می گذارند، به راحتی قابل شناسایی نباشند. این در حالی است که پلیس تورنتو به دنبال اتوماتیک کردن اجرای بخشی از قوانین، به منظور تأثیرگذاری بر رفتار رانندگان و کاهش تصادفات ناشی از سرعت زیاد و رانندگی خطرناک است.

.

 

صاحبنظران امر معتقدند که آزادی در این حوزه ها به معنی فراهم کردن بساط تخلف برای رانندگان خاطی است و پلیس باید جلوی این تخلف را بگیرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید