اخباراخبار کانادا

استفاده بی سابقه از نیروی ضربت پلیس کانادا در سال گذشته

به نقل از thestar : تحقیقات جدید نشان می دهد پلیس کانادا در سال 2022 به شکل بی سابقه ای از نیروی ضربت استفاده کرده است.

بر اساس تحقیقات جدید پروژه  Tracking Injustice69 نفر در سال گذشته توسط پلیس کانادا کشته شده اند؛ رکوردی که براساس شواهد و مستندات در سال های اخیر بی سابقه بوده است.

این یافته ها از یک پایگاه داده به دست آمده که از سال 2000 شواهد و مستندات استفاده پلیس از نیروی ضربت را در سراسر کانادا جمع آوری کرده است. 

این پایگاه داده آنلاین به نام  Tracking Injusticeتوسط تیمی از دانشگاهیان و سازمان های مدافع، با تکیه بر اطلاعات گزارش های دولتی و گزارش های رسانه ای ایجاد شده است.

الکساندر مک کللند جرم شناس دانشگاه کارلتون که رهبری این تحقیقات را بر عهده دارد، درباره این گزارش گفت: «یافته های اولیه نشان دهنده یک رویکرد مستمر ناعادلانه نژادی هستند، تیراندازی پلیس به سیاه پوستان و بومیان که براساس آمارها در مقایسه با دیگران سه برابر جمعیت آنها است و شب تند افزایش مرگ و میرها در این زمینه، گویای همه چیز است».

شرایط خود را به بهترین شکل در اعداد نشان می دهند. ما نمی‌توانیم بدون داشتن این اطلاعات اساسی در مورد پلیس، بودجه و رویکرد آن تصمیمات آگاهانه بگیریم».

محققان در این پایگاه داده فقط موارد استفاده عمدی پلیس از زور، از جمله تیراندازی مرگبار، مرگ ناشی از سلاح های دیگر مانند شوکر تفنگی و استفاده مرگبار از نیروی فیزیکی را مستند کرده اند. این پایگاه داده در حال حاضر شامل مرگ های دیگری که نیروی پلیس مستقیم یا غیرمستقیم در آنها دخالت دارد نمی شود؛ مواردی مانند مرگ پس از تعقیب و گریز اتوموبیل، خودکشی در حضور پلیس یا هر قتلی که با افسران پلیس غیرموظف رابطه دارد.

در اکثر موارد ماموران پلیس از اتهامات وارده تبرئه می شوند و این نشان می دهد که این مصونیت قانونی ممکن است شرایط را از این هم بدتر بکند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید