علم و دانش

استفاده از پرندگان تاکسیدرمی به عنوان پهپاد جاسوسی از حیات وحش و مردم!

پهپادهای پنهان شده در حیوانات تاکسیدرمی شده، نه تنها برای نظارت بر حیات وحش به کار می روند، بلکه می توانند برای جاسوسی از انسان ها نیز مورد استفاده قرار بگیرند. محققان موسسه معدن و فناوری نیومکزیکو یافته‌های اخیر خود را مبنی بر اینکه می‌توان از پرندگان مرده برای طبیعی‌تر جلوه دادن پهپادها(drone) استفاده کرد، تشریح کردند.

مصطفی حسنعلیان، استادیار مهندسی مکانیک در موسسه معدن و فناوری نیومکزیکو، به نیوساینتیست گفت: به جای استفاده از مواد مصنوعی برای ساخت هواپیماهای بدون سرنشین، می‌توانیم از پرندگان مرده استفاده کنیم.

در حالی که این پهپادهای مخفی برای نظارت حیات وحش مناسب هستند، اما به گفته محققان، دولت ها و ارتش ها نیز می توانند از آنها برای جاسوسی از سوژه های انسانی استفاده کنند. 

پهپادهایی که طرح‌های بدن حیوانات را تقلید می‌کنند در سرتاسر جهان ساخته می‌شوند. برای مثال Animal Dynamics، یک استارت آپ فناوری در بریتانیا، در حال توسعه پهپادهای الهام گرفته از سنجاقک است.

پهپادهای شبیه پرندگان،هم اکنون نیز در حفاظت از حیات وحش استفاده می شوند.

برای مثال، فرودگاه Weeze در آلمان در سال 2016 شروع به استفاده از یک شاهین مکانیکی برای ترساندن پرندگان و دور نگه داشتن آنها از هواپیماها کرد. این تکنیک همچنین برای ترساندن پرندگان از خطوط برق و مکان های دفع زباله استفاده می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید